Magdalena Stysiak

i

Autor: Cyfrasport Magdalena Stysiak w reprezentacji Polski

Czołowa polska siatkarka Magdalena Stysiak znalazła nowy klub

2021-05-19 15:59

Potwierdzają się nieoficjalne informacje, które krążyły na włoskim rynku siatkarskim. Czołowa reprezentantka Polski Magdalena Stysiak, po zakończeniu dwuletniej przygody ze Scandicci, przenosi się do innej drużyny z Płw. Apenińskiego – Saugelli Monza. Nowy klub określa mierzącą 203 cm Polkę jako „jedną z najmocniejszych i najbardziej obiecujących siatkarek młodego pokolenia”. Stysiak podpisała roczną umowę.

Saugella, podobnie jak dotychczasowy klub Magdy, to półfinalista ubiegłego sezonu ligi włoskiej. W sezonie zasadniczym Serie A 2020/21 Monza zajęła trzecie miejsce, podczas gdy Scandicci finiszowało na piątej pozycji. Saugella uważa pozyskanie polskiej bombardierki za świetny strzał transferowy, tym bardziej że Magda wciąż się rozwija i jej potencjał jeszcze się w pełni nie objawił we Włoszech. Już jednak należy do najskuteczniejszych siatkarek rozgrywek. Nic dziwnego, że zęby na polską zawodniczkę ostrzyli sobie działacze z Turcji, gdzie oferowane są wyższe kontrakty niż w Italii. Ostatecznie Stysiak postanowiła nie zmieniać klimatu i zostaje we Włoszech.

Liderka reprezentacji siatkarek Magdalena Stysiak opowiada o pandemii we Włoszech i pierwszym zgrupowaniu

Vital Heynen wyjaśnia swoje wybory w kadrze. "Nie byli zadowoleni, ale nie chcieli mnie bić"

Poprzednie dwa lata w Scandicci były udane, nasza siatkarka była najskuteczniejszą zawodniczką klubu. Teraz będzie miała okazję umacniać pozycję w lidze włoskiej oraz w Lidze Mistrzyń. Na razie jednak Stysiak rozpoczyna za moment zmagania w Rimini w ramach Ligi Narodów z reprezentacją Polski. – Tak bardzo nie zwracam uwagi na rankingi. Ja w dalszym ciągu chcę się uczyć i rozwijać – skromnie powtarzała Magdalena Stysiak w czasie ostatniego sezonu we Włoszech.

Kapitalny mecz Smarzek! Wygrana Polek na inaugurację sezonu

Najnowsze