Dramat reprezentantki Polski! Siatkarka zawiesza karierę

2021-07-20 9:54
Natalia Mędrzyk, Maria Stenzel i Martyna Grajber
Autor: FIVB Radośc reprezentacji Polski po wygranym meczu z Rosją 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Jedna z gwiazd siatkarskiej reprezentacji Polski, Natalia Mędrzyk, zawiesza swoją karierę! Naszą 29-letnią rodaczkę zmuszają do tego problemy zdrowotne, które uniemożliwiają jej powrót do pełnej dyspozycji i do bycia oparciem swoich koleżanek. O decyzji przyjmująca reprezentacji Polski poinformował jej klub, Grupa Azoty Chemik Police.

Natalia Mędrzyk, przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police oraz reprezentacji Polski zdecydowała się wstrzymać swoją karierę. O jej decyzji poinformowała drużyna, która na Twitterze umieściła specjalną wiadomość, w której dziękuje jej za grę. Nasza rodaczka nie będzie w tym momencie podpisywać kontraktu z żadnym zespołem i w pełni skupi się na powrocie do zdrowia.

Przyjmująca ma 29 lat i od dawna zmaga się z problemami zdrowotnymi po bardzo poważnej kontuzji kolana. Właśnie z tego powodu opuściła wiele spotkań Chemika Police, co wymuszało na drużynie zmiany. Ponieważ sytuacja nie ulegała poprawie, zawodniczka odda się pełnej rehabilitacji oraz powrocie do zdrowia, by jeszcze móc powrócić do swojego sportu. Za jej dotychczasową grę, na swoim Twitterze podziękowała jej drużyna, która nadmieniła, że Mędrzyk nie podpisze kontraktu z żadnym klubem oraz że bardzo im jej będzie brakowało. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi ją w klubie, w którym występuje od sezonu 2017/18.

Dramatyczny dzień polskich siatkarzy. Potworne zmęczenie. Szczere wyznanie trenera, to były męczarnie

Jej decyzja zaskoczyła wielu fanów. Pomimo swoich problemów zdrowotny potrafiła solidnie wesprzeć swoją drużynę, dając bardzo dobre zmiany. W wyniku jednej z nich zdołała nawet przyczynić się do wygranej w finałowym spotkaniu Pucharu Polski w Nysie, za który została uhonorowana tytułem najlepszej zawodniczki spotkania.

Nie wiadomo kiedy zawodniczka powróci do sportu. Pewne jest jednak, że jej nieobecność może wpłynąć na grę reprezentacji Polski, w której siatkarka była uznawana za jedną z najlepszych przyjmujących od lat.

Polscy siatkarze sięgną po medal na IO Tokio 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE