Siatkówka, siatkarze, kadra, reprezentacja, Nikola Grbić, trener

i

Autor: FIVB Trener Nikola Grbić z podopiecznymi

Ważny komentarz trenera kadry

Grbić mówi o stresie przed MŚ siatkarzy. Zdecydowane słowa selekcjonera

2022-08-26 7:16

Serbski selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić podzielił się odczuciami na godziny przed startem mistrzostw świata. Trener, który na parkiecie jest uosobieniem spokoju, stara się nim zarażać podopiecznych i zdejmować z nich presję. – Nauczyłem się, że pełna perfekcja jest niestety niemożliwa – przyznaje.

– To oczywiste, że pojawia się presja, ale ona jest taka sama dla wszystkich – tłumaczy Nikola Grbić. – Plusem starszych zawodników jest jednak to, że oni potrafią radzić sobie w takich sytuacjach. I uważam, że to jest klucz do dobrego występu na mistrzostwach. Oczywiście jedna czy dwie piłki mogą zmienić wszystko, ale uważam, że jeśli potrafisz radzić sobie ze stresem, to możesz zaprezentować się o wiele lepiej zarówno mentalnie, jak i taktycznie.

Nikola Grbić zdenerwował kibiców swoimi słowami! Teraz tłumaczy

Nikola Grbić o rozgrywającym kadry: Widzę Janusza w pierwszej szóstce

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?

– Nie boję się o swoich zawodników. Ta grupa ma graczy, którzy starają się analizować wszystko w najmniejszych szczegółach, ponieważ to profesjonaliści. To świetne, bo sam taki kiedyś byłem. Nauczyłem się jednak, że pełna perfekcja jest niestety niemożliwa. Zawsze jest coś, co nie jest wystarczająco dobre albo mogłoby być lepsze. Fakt, że zawsze starasz się wszystko poprawić i robić coś jeszcze lepiej, jest super. Z drugiej jednak strony nigdy nie będziesz zadowolony z efektów. Cokolwiek robisz i sposób, w jaki to osiągasz, zawsze będą niewystarczające.

Heynen wspomina Kubiaka, mówi o Kurku i kryzysie kadry. „Położyłem głowę pod topór”

– I dlatego staramy się teraz znaleźć złoty środek. Jeśli gracze będą wszystko za mocno analizować, to nie zdołają w pełni skupić się na szerszym planie. Dlatego staram się dużo z nimi rozmawiać o tym, jak powinni sobie radzić z presją i koncentrować się tylko na tym, co mają robić na boisku. Każdy z zawodników ma jasno przypisaną rolę, bo jak zaczną wykonywać swoje zadania, to nie mają czasu zastanawiać się nad resztą.

Karol Kłos wie jak się zdobywa złoto MŚ siatkarzy w Spodku. Pracował tak ciężko, że nie pamięta co się działo

Siatkówka, MŚ 2022, drabinka, system rozgrywek, grupy

i

Autor: Info SE System rozgrywek w MŚ siatkarzy 2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze