Siatkówka, siatkarze, kadra, Karol Kłos, Paweł Zatorski, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal

i

Autor: Instagram/tomfornal Siatkarscy kadrowicze w Spale. Od lewej: Karol Kłos, Paweł Zatorski, Bartosz Bednorz i Tomasz Fornal

Jasna deklaracja siatkarza kadry: Chciałbym grać częściej niż u Heynena

2022-05-26 16:11

W gronie wybrańców selekcjonera Nikoli Grbicia na Ligę Narodów na pozycji przyjmującego znaleźli się następujący siatkarze: Wilfredo Leon, Rafał Szymura, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński i Tomasz Fornal. Ten ostatni nie ukrywa: – Chciałbym dostać więcej szans niż za kadencji trenera Heynena. Jak przyznaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, konkurencja na jego pozycji jest gigantyczna.

– Cieszę się, że po raz kolejny jestem w reprezentacji Polski. Od kilku at możemy śmiało stwierdzić, że jeśli chodzi o pozycję przyjmującego, to los obdarował nas obficie – stwierdza Fornal w wypowiedzi dla klubowych mediów. – Trener ma z czego wybierać. Było to widać już w poprzednim roku, kiedy treningi w Spale stały na bardzo wysokim poziomie. Nie chodziło tylko o przyjęcie, na innych pozycjach też trwa rywalizacja. Każdy chce sobie zaskarbić uznanie trenera. W 2021 roku treningi były na niezwykle wysokim poziomie. Mam nadzieję, że i w tym roku reprezentacja dużo mi da – komentuje Fornal, który rok temu praktycznie od razu wiedział, że nie ma szans na znalezienie się w olimpijskim składzie.

On będzie pierwszym rozgrywającym kadry siatkarzy. Mamy jasną deklarację selekcjonera Nikoli Grbicia [WYWIAD]

Nikola Grbić o rozgrywającym kadry: Widzę Janusza w pierwszej szóstce

Vital Heynen miał innych faworytów i do Tokio co prawda zabrał przyjmującego Jastrzębskiego Węgla, ale jedynie jako dodatkową opcję na treningach w okresie aklimatyzacyjnym przed igrzyskami. Fornal wracał do Polski przed startem turnieju olimpijskiego, podobnie jak środkowy Norbert Huber.

Dzisiaj ten drugi miałby pewne miejsce nawet w pierwszej szóstce, ale na przeszkodzie stanęła poważna kontuzja. A Fornal znów będzie rywalizował o miejsce w składzie na MŚ 2022 z grupką kolegów podobnie jak on prezentujących niezwykle wysoki poziom. Jednak liczy na to, że częściej zobaczymy go na parkiecie.

Grbić o „potworze” Semeniuku: Skąd ty się wziąłeś, chłopie?

Chciałbym więcej pograć i dostać więcej szans niż za kadencji trenera Heynena – mówi Fornal. – Nowy szkoleniowiec to nowe rozdanie. Każdy ma czystą kartę i może zaprezentować umiejętności. Możemy się spodziewać zaciętej rywalizacji na treningach. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć w kadrze na mistrzostwa świata, ale do tego daleka droga. Najpierw trzeba się jednak pokazać w lidze Narodów, żeby trener mógł wybrać czternastkę na mundial.

Reprezentant Polski bije na alarm. Przeżył prawdziwe męczarnie, tak nie może być

Fornal zakończył rywalizację ligową z Jastrzębskim Węglem na drugim miejscu, po porażce 1–3 w finałowej serii z Zaksą. Nie udało się jastrzębianom obronić tytułu.

– Cały czas myślę o meczach finałowych w PlusLidze. Była szansa trochę bardziej pokąsać Zaksę, ale generalnie to była jednak lepsza od nas drużyna, zasłużenie wygrała – przyznaje Tomasz Fornal. – My nie prezentowaliśmy poziomu, jaki moglibyśmy, ja też. Żałuję tego, każdy z chłopaków też. Nie mamy się czego wstydzić, choć boli to, że nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku. Nie można mówić, że sezon był słaby, jeśli awansuje się do czwórki Ligi Mistrzów, finału Pucharu Polski, ma się Superpuchar i srebro ligowe. Każdy dał z siebie maksa.

Kadra siatkarzy na Ligę Narodów 2022 – reprezentacja Polski

ROZGRYWAJĄCY

Jan Firlej

Marcin Janusz

Łukasz Kozub

Grzegorz Łomacz

ŚRODKOWI

Mateusz Bieniek

Karol Kłos

Jakub Kochanowski

Mateusz Poręba

Karol Urbanowicz

ATAKUJĄCY

Karol Butryn

Łukasz Kaczmarek

Bartosz Kurek

Maciej Muzaj

PRZYJMUJĄCY

Bartosz Bednorz

Tomasz Fornal

Bartosz Kwolek

Wilfredo Leon

Bartłomiej Lipiński

Kamil Semeniuk

Rafał Szymura

Aleksander Śliwka

LIBERO

Jakub Popiwczak

Kamil Szymura

Paweł Zatorski

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze