Siatkówka, Liga Mistrzów, Jastrzębski Węgiel, Benjamin Toniutti, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal

i

Autor: CEV Siatkarze Jastrzębskiego Węgla celebrują kolejną akcję

Problemy czołowego klubu PlusLigi

Jastrzębski Węgiel zagra w lidze bez obcokrajowców?! Wszystko przez spór z byłym graczem

2022-09-23 13:57

Wicemistrz Polski siatkarzy Jastrzębski Węgiel szykuje się do nowego sezonu PlusLigi, właśnie w tych dniach przedstawia oficjalnie skład podczas specjalnej ceremonii, problem tylko w tym, że może rozpocząć sezon... bez zagranicznych gwiazd! Wszystko przez spór finansowy z byłym zawodnikiem.

Tydzień przed startem ekstraklasy Jastrzębski Węgiel nie ma możliwości rejestracji graczy zagranicznych w PlusLidze. Wszystko to z powodu przeszkód formalnych – bowiem klub nie może zapłacić należności swojemu byłemu siatkarzowi, a to skutkowało zakazem transferowym i w efekcie brakiem zgody federacji światowej na zatwierdzenie graczy z zagranicy. Międzynarodowa federacja (FIVB) nałożyła na klub zakaz transferów. Dotyczy on także zawodników zagranicznych, którzy w poprzednim sezonie grali w Jastrzębskim Węglu.

Wilfredo Leon nie zamierzał gryźć się w język. Tak wypowiedział się o decyzji trenera, gwiazdor w końcu zabrał głos

Tomasz Fornal to najpopularniejszy polski siatkarz w internecie

– Jeżeli FIVB nie zmieni w najbliższych dniach stanowiska, to nie będziemy mogli przystąpić do rozgrywek z uwagi brak dwóch rozgrywających Benjamina Toniuttiego i Eemiego Tervaporttiego, dwóch atakujących Jana Hadravy i Stephena Boyera oraz przyjmującego Trevora Clevenota. Mają ważne kontrakty, ale z powodu sankcji nie mogą zostać zarejestrowani, co jest wymagane. Musielibyśmy zagrać krajowym składem, ale m.in. bez rozgrywających to niemożliwe" – tłumaczy prezes Gorol.

Żona Bartosza Kurka w zniewalającej kreacji. Zachwytów nie było końca. Wiemy, ile kosztowała sukienka Anny Kurek

Klub nie zakończył formalnie sporu z byłym siatkarzem śląskiej drużyny. Nieoficjalnie wiadomo, e chodzi o Kubańczyka z niemieckim paszportem Salvadora Hidalgo Olivę, który występował w Jastrzębiu w latach 2016–19.

– Pewne roszczenia miał i klub, i zawodnik – tłumaczy Gorol. – FIVB podjęła nieprawomocną decyzję, od której się odwołaliśmy. Mamy zapłacić pewną kwotę i z tym nie będzie problemu, nawet jeśli odwołanie zostanie odrzucone. Kłopot jest gdzie indziej. Siatkarz ma zaległości podatkowe w Polsce, Urząd Skarbowy zajął wierzytelność i zakazał nam płacić, poza pewną częścią, jaką uregulowaliśmy. Mamy na to dokumenty, przekazaliśmy ich tłumaczenia FIVB – poinformował szef Jastrzębskiego Węgla.

Kamil Semeniuk zagrał z Wilfredo Leonem, mocne wejście Polaka

Czas płynie, pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi ekipa z Jastrzębia rozegra w piątek 30 września z GKS Katowice

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze