Siatkówka, Joanna Wołosz, Imoco Conegliano, klub, Serie A

Autor: CEV Polska siatkarka Conegliano Joanna Wołosz (nr 14) i jej koleżanki klubowe

Joanna Wołosz krok od pobicia rekordu świata [WIDEO]

2021-11-11 12:12

Najlepszy kobiecy klub siatkarski świata nie zatrzymuje się i gromi kolejnych przeciwników. I tak już od... dwóch lat! Imoco Volley Conegliano z polską rozgrywającą Joanną Wołosz na czele wyrównał rekord ligi włoskiej w liczbie kolejnych wygranych meczów. Jest o krok od ustanowienia najlepszego wyniku w historii.

Conegliano grało awansem mecz ligowy z Chieri i wygrało 3:0 bez większych problemów. Joanna Wołosz i jej koleżanki z ekipy mistrzyń Włoch i triumfatorek Ligi Mistrzyń tym sposobem odniosły 72. zwycięstwo z rzędu. Kapitalna seria włoskiego klubu jest liczona od połowy grudnia 2019 roku, czyli rozciąga się już na ok. 700 dni, prawie dwa lata. A reprezentantka Polski i jej koleżanki nie powiedziały ostatniego słowa. Teraz celują w pobicie rekordu Serie A (to właśnie 72 kolejne triumfy) ustanowionego przez Olimpię Ravenna między kwietniem 1985 r. a grudniem 1987 r.

21-letnia siatkarka zmarła na raka. „To wielka strata”

Zobacz 72. zwycięstwo z rzędu Joanny Wołosz i jej zespołu:

Siatkarz o koledze z drużyny mistrza Polski: Zaczyna robić swoje „fiki-miki”

W niedzielę 14 listopada w ligowym meczu z Cuneo siatkarki z Conegliano mogą tego dokonać i za jednym zamachem wyrównać najlepsze osiągnięcie w historii żeńskiej siatkówki klubowej – 73 kolejne zwycięstwa odniesione przez Vakifbank Stambuł (kwiecień 2012 – styczeń 2014). A potem zapewne nic nie stanie na przeszkodzie, by i ten wyczyn Joanna Wołosz i jej koleżanki zdołały poprawić, zapisując się w siatkarskich kronikach także tym wydarzeniem.

Pierwszy trener stracił pracę w PlusLidze siatkarzy

Conegliano po 7 meczach ligowych w Serie A ma na koncie 7 zwycięstw i z dorobkiem 19 pkt. przewodzi stawce, przed Novarą i Firenze. Trzeba dodać, że dwukrotnie klub Polki był o krok od przerwania świetnej passy – w dwóch starciach ligowych wygrał dopiero po tie-brekach.

Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarek?