Sir Safety Perugia

i

Autor: Instagram/Kamil Semeniuk

Sir Safety Perugia

Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon robią to cały czas we Włoszech! Te wiadomości to miód na serca kibiców

2022-11-21 13:13

Kamil Semeniuk po zdobyciu wielu tytułów w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle postanowił zmienić otoczenie i przeniósł się do innego giganta, mowa tutaj o Sir Safety Perugii. Przyjmujący reprezentacji Polski w nowym klubie spisuje się znakomicie, często grając w parze z innym zawodnikiem "Biało-Czerwonych" - Wilfredo Leonem.

Sir Safety Perugia rozpoczęła sezon 2 października, od blisko dwóch miesięcy podopieczni Andrei Anastasiego są niepokonani w każdych rozgrywkach. Drużyna z Kamilem Semeniukiem i Wilfredo Leonem na czele w rozgrywkach Serie A, mają na swoim koncie 24 punkty po 8 meczach, co oznacza, że zdobyli do tej pory maksymalną ilość "oczek". Ponadto świetnie spisują się pucharze Włoch, gdzie okazali się lepsi po pięciosetowej batalii od Lube Civitanova oraz Itas Trentino. W niedzielnym spotkaniu znowu Perugia podejmowała podopiecznych Angelo Lorenzettiego, tym razem w ramach ósmej kolejki ligi włoskiej. Podopieczni Anastasiego za wszelką cenę chcieli wygrać to spotkanie, aby podtrzymać świetną passę zwycięstw.

Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon są nie do zatrzymania! Komplet punktów Perugii po ośmiu kolejkach

Emocje podczas niedzielnego spotkania były ogromne, od samego początku to Perugia przejęła inicjatywę za sprawą świetnych zagrywek w wykonaniu Leona. Jednak drużyna Trentino tak łatwo się nie poddała i odrobiła straty oraz ostatecznie wygrali pierwszą partię. W drugiej i trzeciej odsłonie to drużyna Anastasiego okazała się lepsza, a w czwartej siatkarze z Trentino zostali zmiażdżeni przez klub, w którym występują reprezentanci Polski. Najlepiej punktującym był Leon z 43 procentową skutecznością, w sumie zdobył 20 "oczek", z czego pięć blokiem i dwa zagrywką. Semeniuk zakończył spotkanie z 47% w ataku, wówczas zdobył 10 punktów i przyjmował na 39 procentową dokładnością.

Już 24 listopada, Sir Safety Perugia będzie podejmować Azimut Modenę, gdzie kapitanem jest doświadczony brazylijski rozgrywający - Bruno Rezende.

Sonda
Czy Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon to najlepsi polscy siatkarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze