Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu. „Mówi do mnie: Semen, nie tak! Wal ile fabryka dała!” [WIDEO]

2022-01-13 10:05
Siatkówka, Nikola Grbić, Kamil Semeniuk, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Zaksa, Liga Mistrzów, puchar
Autor: CEV Zaksa z pucharem za zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2021. Od lewej: Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Nikola Grbić

– Nikola Grbić to bardzo dobry trener na chwilę obecną dla naszej reprezentacji. Najlepszym wyznacznikiem tego, jaki to fachowiec, jest nasz poprzedni sezon klubowy zakończony złotem Ligi Mistrzów. Potrafił stworzyć z nas świetny zespół i uczynić z nas dobrych graczy, osiągnęliśmy dzięki niemu wielkie sukcesy – komentuje Kamil Semeniuk, przyjmujący Zaksy Kędzierzyn i siatkarskiej reprezentacji Polski.

– Miał bardzo duże sukcesy jako zawodnik, więc wie jak smakuje siatkówka, z czym to się je – ocena Semeniuk. – Nabrał już dużego doświadczenia jako trener. Z zawodnikami z Kędzierzyna, ale i z wszystkimi innymi, będzie mu się łatwo nawiązywało kontakt i współpracowało. Najważniejsze cechy Grbicia? Pracowitość, to, że uparcie dąży do celu oraz że jest w pewnym sensie siódmym zawodnikiem na boisku. W trudnych momentach, gdy drużyna gra źle i nie ma pewności, potrafi powiedzieć coś takiego, co utkwi w głowach i sprawi, że wiara wraca. Przeżywaliśmy to choćby w Kazaniu z Zenitem w ubiegłorocznej Lidze Mistrzów, kiedy nie wierzyliśmy, że wygramy przy 0:2, a jednak doprowadziliśmy do szczęśliwego zakończenia. Ciągle w nas wierzył, to był bodziec, który doprowadził potem do triumfu w rozgrywkach – przypomina „Semen”, którego serbski szkoleniowiec na stałe umieścił w wyjściowym składzie kędzierzyńskiego zespołu i postawił na jego rozwój.

„Dzień dobry wszystkim”. Nikola Grbić po polsku zaczął przemowę do kibiców [WIDEO]

– Dużo zawdzięczam Grbiciowi, bo to trener, który wprowadził mnie w poważną siatkówkę. Będę się starał, żeby i w reprezentacji ta współpraca była na tak dobrym poziomie – przyznaje olimpijczyk z Tokio.

Sebastian Świderski o wyborze Grbicia do kadry. „Miał nieprzyjemną rozmowę z szefem klubu”

I przywołuje sytuacje z pracy z Grbiciem które pokazują, jak serbski fachowiec radzi sobie przy linii bocznej. – Pamiętam, że w jakimś meczu próbowałem różnych zagrań technicznych w ataku. Grbić wziął mnie na bok i powiedział: Semen, nie rób tak, ładuj ile fabryka dała – wspomina przyjmujący Zaksy. – Znalazł złoty środek w danym momencie, co wpłynęło potem na wynik spotkania i odmieniło moją grę.

Oficjalnie: Nikola Grbić i Stefano Lavarini trenerami reprezentacji Polski w siatkówce

Czy gracze z Kędzierzyna będą mieli taryfę ulgową u nowego trenera reprezentacji Polski? Semeniuk liczy, że nie. – Mam nadzieję, że jako selekcjoner nie będzie patrzył przychylniej na siatkarzy Zaksy, których zna i mógłby traktować jak kolegów z tej samej drużyny. I że do wszystkich będzie podchodził jednakowo. I wszyscy jednakowo będą musieli się starać na treningach, siłowni, czy gdziekolwiek, by wywalczyć miejsce na boisku – podkreśla Semeniuk, który z uwagą śledził proces wyboru opiekuna drużyny narodowej.

Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu: Potrafi pogłaskać, ale i nakrzyczeć

– Do ostatniej chwili pewności co do wyboru nie było, pojawiały się też spekulacje, czy Perugia pozwoli Grbiciowi objąć posadę w Polsce. Cieszę się, że się dogadali i wiem, że Nikola da radę połączyć obowiązki reprezentacyjne z klubowymi. Myślę, że to bardzo dobry trener na chwilę obecną do naszej reprezentacji. Najlepszym wyznacznikiem tego, jaki to fachowiec, jest nasz poprzedni sezon klubowy zakończony złotem Ligi Mistrzów. Grbić potrafił zrobić z nas świetny zespół i dobrych graczy, osiągnęliśmy dzięki niemu sukcesy – komentuje „Semen”.

Vital Heynen totalnie szczerze o nowym trenerze Polaków. Komentarz nie pozostawia wątpliwości

A jaki jest Grbić jako człowiek? Semeniuk: – To taki siatkarski tata. Potrafi pogłaskać po głowie, ale i nakrzyczeć. Jak tata.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze