Siatkówka, Nikola Grbić, Kamil Semeniuk, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Zaksa, Liga Mistrzów, puchar

i

Autor: CEV Zaksa z pucharem za zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2021. Od lewej: Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Nikola Grbić

Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu. „Mówi do mnie: Semen, nie tak! Wal ile fabryka dała!” [WIDEO]

2022-01-13 10:05

– Nikola Grbić to bardzo dobry trener na chwilę obecną dla naszej reprezentacji. Najlepszym wyznacznikiem tego, jaki to fachowiec, jest nasz poprzedni sezon klubowy zakończony złotem Ligi Mistrzów. Potrafił stworzyć z nas świetny zespół i uczynić z nas dobrych graczy, osiągnęliśmy dzięki niemu wielkie sukcesy – komentuje Kamil Semeniuk, przyjmujący Zaksy Kędzierzyn i siatkarskiej reprezentacji Polski.

– Miał bardzo duże sukcesy jako zawodnik, więc wie jak smakuje siatkówka, z czym to się je – ocena Semeniuk. – Nabrał już dużego doświadczenia jako trener. Z zawodnikami z Kędzierzyna, ale i z wszystkimi innymi, będzie mu się łatwo nawiązywało kontakt i współpracowało. Najważniejsze cechy Grbicia? Pracowitość, to, że uparcie dąży do celu oraz że jest w pewnym sensie siódmym zawodnikiem na boisku. W trudnych momentach, gdy drużyna gra źle i nie ma pewności, potrafi powiedzieć coś takiego, co utkwi w głowach i sprawi, że wiara wraca. Przeżywaliśmy to choćby w Kazaniu z Zenitem w ubiegłorocznej Lidze Mistrzów, kiedy nie wierzyliśmy, że wygramy przy 0:2, a jednak doprowadziliśmy do szczęśliwego zakończenia. Ciągle w nas wierzył, to był bodziec, który doprowadził potem do triumfu w rozgrywkach – przypomina „Semen”, którego serbski szkoleniowiec na stałe umieścił w wyjściowym składzie kędzierzyńskiego zespołu i postawił na jego rozwój.

„Dzień dobry wszystkim”. Nikola Grbić po polsku zaczął przemowę do kibiców [WIDEO]

– Dużo zawdzięczam Grbiciowi, bo to trener, który wprowadził mnie w poważną siatkówkę. Będę się starał, żeby i w reprezentacji ta współpraca była na tak dobrym poziomie – przyznaje olimpijczyk z Tokio.

Sebastian Świderski o wyborze Grbicia do kadry. „Miał nieprzyjemną rozmowę z szefem klubu”

I przywołuje sytuacje z pracy z Grbiciem które pokazują, jak serbski fachowiec radzi sobie przy linii bocznej. – Pamiętam, że w jakimś meczu próbowałem różnych zagrań technicznych w ataku. Grbić wziął mnie na bok i powiedział: Semen, nie rób tak, ładuj ile fabryka dała – wspomina przyjmujący Zaksy. – Znalazł złoty środek w danym momencie, co wpłynęło potem na wynik spotkania i odmieniło moją grę.

Oficjalnie: Nikola Grbić i Stefano Lavarini trenerami reprezentacji Polski w siatkówce

Czy gracze z Kędzierzyna będą mieli taryfę ulgową u nowego trenera reprezentacji Polski? Semeniuk liczy, że nie. – Mam nadzieję, że jako selekcjoner nie będzie patrzył przychylniej na siatkarzy Zaksy, których zna i mógłby traktować jak kolegów z tej samej drużyny. I że do wszystkich będzie podchodził jednakowo. I wszyscy jednakowo będą musieli się starać na treningach, siłowni, czy gdziekolwiek, by wywalczyć miejsce na boisku – podkreśla Semeniuk, który z uwagą śledził proces wyboru opiekuna drużyny narodowej.

Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu: Potrafi pogłaskać, ale i nakrzyczeć

– Do ostatniej chwili pewności co do wyboru nie było, pojawiały się też spekulacje, czy Perugia pozwoli Grbiciowi objąć posadę w Polsce. Cieszę się, że się dogadali i wiem, że Nikola da radę połączyć obowiązki reprezentacyjne z klubowymi. Myślę, że to bardzo dobry trener na chwilę obecną do naszej reprezentacji. Najlepszym wyznacznikiem tego, jaki to fachowiec, jest nasz poprzedni sezon klubowy zakończony złotem Ligi Mistrzów. Grbić potrafił zrobić z nas świetny zespół i dobrych graczy, osiągnęliśmy dzięki niemu sukcesy – komentuje „Semen”.

Vital Heynen totalnie szczerze o nowym trenerze Polaków. Komentarz nie pozostawia wątpliwości

A jaki jest Grbić jako człowiek? Semeniuk: – To taki siatkarski tata. Potrafi pogłaskać po głowie, ale i nakrzyczeć. Jak tata.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Najnowsze