Siatkówka, Nikola Grbić, wideo, nagranie, przemowa, PZPS

i

Autor: PZPS Nikola Grbić w nagraniu wideo przywitał się z polskimi kibicami

„Dzień dobry wszystkim”. Nikola Grbić po polsku zaczął przemowę do kibiców [WIDEO]

2022-01-13 7:43

Opadły już emocje – jeżeli w ogóle jakiekolwiek były, skoro wygrał faworyt – po wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Nikola Grbić miał zostać trenerem Biało-Czerwonych i został powołany na to stanowisko oficjalnie 12 stycznia na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jak poinformował oficjalnie związek zatwierdzenie wyboru trenerów reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn było ostatnim punktem środowego, wyjazdowego posiedzenia Zarządu PZPS w Gliwicach. Poparto kandydatury przedłożone przez zespoły ds. wyboru trenerów, a nowymi selekcjonerami seniorskich kadr narodowych zostali Stefano Lavarini (siatkówka kobiet) i Nikola Grbić (siatkówka mężczyzn). Nie było niespodzianki, ponieważ Grbić od pierwszych chwil poszukiwania szkoleniowca był faworyzowany, a niektórzy mówili nawet, że konkurs to tylko fikcja. Z kolei Lavarini wyszedł na czoło w rywalizacji, która miała się rozstrzygnąć pomiędzy nim a innym włoskim fachowcem, Daniele Santarellim.

Sebastian Świderski o wyborze Grbicia do kadry. „Miał nieprzyjemną rozmowę z szefem klubu”

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Nikola Grbić dwa lata pracował w Polsce w Zaksie Kędzierzyn, odszedł w maju 2021 roku, po tym jak podkupił go szef Perugii Gino Sirci. Tym razem to polska federacja zrobiła wszystko, by ekscentryczny szef włoskiego klubu nie położył – mimo chęci – tamy Grbiciowi na pracę z naszą kadrą. Serbski szkoleniowiec krótko po oficjalnym ogłoszeniu wyników skomentował swoje powołanie na stanowisko selekcjonera. Zaczął... po polsku.

Oficjalnie: Nikola Grbić i Stefano Lavarini trenerami reprezentacji Polski w siatkówce

Dzień dobry wszystkim” - rozpoczął Grbić, ale od razu dodał: „Mój polski jeszcze nie jest dobry, będę mówić po angielsku”. I kontynuował: „Jestem zaszczycony, że wybrano mnie spośród wielu innych znakomitych trenerów na pierwszego szkoleniowca reprezentacji Polski. Plan jest taki, żeby osiągać najwyższe cele, być najlepszymi jak się da w każdym turnieju. To wielka przyjemność wrócić do pracy w Polsce. Ostatnie da lata były najlepszymi w mojej karierze. Mam nadzieję, że wszystko, czego doświadczyliśmy w klubie, powtórzymy w pracy z kadrą. Kibicom chcę powiedzieć, że liczę na to, iź będziecie tacy jak do tej pory, że pojawicie się w halach i będziecie nas wspierać. Mam nadzieję, że w zamian damy wam świetną rozrywkę i przede wszystkim wyniki. Nie mogę się już doczekać tego spotkania. Do zobaczenia wkrótce. Do widzenia”. Ostatnie dwa słowa Grbić znowu przekazał w naszym języku.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Najnowsze