„Dzień dobry wszystkim”. Nikola Grbić po polsku zaczął przemowę do kibiców [WIDEO]

2022-01-13 7:43
Siatkówka, Nikola Grbić, wideo, nagranie, przemowa, PZPS
Autor: PZPS Nikola Grbić w nagraniu wideo przywitał się z polskimi kibicami

Opadły już emocje – jeżeli w ogóle jakiekolwiek były, skoro wygrał faworyt – po wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Nikola Grbić miał zostać trenerem Biało-Czerwonych i został powołany na to stanowisko oficjalnie 12 stycznia na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jak poinformował oficjalnie związek zatwierdzenie wyboru trenerów reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn było ostatnim punktem środowego, wyjazdowego posiedzenia Zarządu PZPS w Gliwicach. Poparto kandydatury przedłożone przez zespoły ds. wyboru trenerów, a nowymi selekcjonerami seniorskich kadr narodowych zostali Stefano Lavarini (siatkówka kobiet) i Nikola Grbić (siatkówka mężczyzn). Nie było niespodzianki, ponieważ Grbić od pierwszych chwil poszukiwania szkoleniowca był faworyzowany, a niektórzy mówili nawet, że konkurs to tylko fikcja. Z kolei Lavarini wyszedł na czoło w rywalizacji, która miała się rozstrzygnąć pomiędzy nim a innym włoskim fachowcem, Daniele Santarellim.

Sebastian Świderski o wyborze Grbicia do kadry. „Miał nieprzyjemną rozmowę z szefem klubu”

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Nikola Grbić dwa lata pracował w Polsce w Zaksie Kędzierzyn, odszedł w maju 2021 roku, po tym jak podkupił go szef Perugii Gino Sirci. Tym razem to polska federacja zrobiła wszystko, by ekscentryczny szef włoskiego klubu nie położył – mimo chęci – tamy Grbiciowi na pracę z naszą kadrą. Serbski szkoleniowiec krótko po oficjalnym ogłoszeniu wyników skomentował swoje powołanie na stanowisko selekcjonera. Zaczął... po polsku.

Oficjalnie: Nikola Grbić i Stefano Lavarini trenerami reprezentacji Polski w siatkówce

Dzień dobry wszystkim” - rozpoczął Grbić, ale od razu dodał: „Mój polski jeszcze nie jest dobry, będę mówić po angielsku”. I kontynuował: „Jestem zaszczycony, że wybrano mnie spośród wielu innych znakomitych trenerów na pierwszego szkoleniowca reprezentacji Polski. Plan jest taki, żeby osiągać najwyższe cele, być najlepszymi jak się da w każdym turnieju. To wielka przyjemność wrócić do pracy w Polsce. Ostatnie da lata były najlepszymi w mojej karierze. Mam nadzieję, że wszystko, czego doświadczyliśmy w klubie, powtórzymy w pracy z kadrą. Kibicom chcę powiedzieć, że liczę na to, iź będziecie tacy jak do tej pory, że pojawicie się w halach i będziecie nas wspierać. Mam nadzieję, że w zamian damy wam świetną rozrywkę i przede wszystkim wyniki. Nie mogę się już doczekać tego spotkania. Do zobaczenia wkrótce. Do widzenia”. Ostatnie dwa słowa Grbić znowu przekazał w naszym języku.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze