Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfrasport Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon

Szczerość gwiazdy

Kamil Semeniuk ujawnił prawdę o Wilfredo Leonie. Dosadnie ocenił jego formę, nie miał tajemnic

2022-08-15 20:32

Brak powołania Wilfredo Leona na mistrzostwa świata całkowicie zdominował dyskusję wokół reprezentacji Polski w ostatnich dniach. Do końca toczyła się walka o jego występ, ale przyjmujący przegrał walkę z czasem. Taką decyzję podjął Nikola Grbić, choć nie brakuje kontrowersji. Głos zabrał nawet Kamil Semeniuk, który ujawnił prawdę o Leonie i dosadnie ocenił jego formę.

Sytuacja zdrowotna Leona od kilku miesięcy budziła wątpliwości. Jeszcze w trakcie sezonu klubowego narzekał on na zdrowie, aż w końcu postanowił poddać się operacji na początku czerwca. Natychmiast stało się jasne, że jego występ podczas mistrzostw świata stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Wielu kibiców i ekspertów z góry skreśliło 29-latka, tym bardziej że pod jego nieobecność Biało-Czerwoni bardzo dobrze radzili sobie w Lidze Narodów. Ostatecznie wywalczyli w niej brązowe medale, ale tuż po powrocie z finałowego turnieju Nikola Grbić zaskoczył wszystkich. Znalazł miejsce dla Leona w szerokiej kadrze, po czym uwzględnił go w 15-osobowym składzie, z którego wybrał szczęśliwą "14". Ostatecznie to właśnie gwiazdor Sir Safety Perugia został skreślony z listy i dyskusja wokół niego jedynie nabrała na intensywności.

Gwiazda reprezentacji Polski ujawniła szokującą prawdę! Zuzanna Górecka musiała powiedzieć to głośno, sprawa może skończyć się w sądzie

Tomasz Fornal: Obyśmy zwieńczyli tę historię medalem igrzysk

Semeniuk ujawnił prawdę o Wilfredo Leonie. Dosadnie ocenił jego formę

Serbski selekcjoner argumentował brak powołania przyjmującego m.in. nieodpowiednią formą zdrowotną. Jego zdaniem Leon nie był gotowy do gry, a podczas treningów dochodził do siebie indywidualnie. Nie grał z kolegami w grach 6 na 6 i Grbić postanowił nie ryzykować. Oliwy do ognia dolał późniejszy wpis siatkarza, w którym opublikował on nagranie z treningu. Podpisał je "zdrowy i silny", co wielu kibiców odebrało jako odpowiedź w stronę trenera. W środowisku wręcz zawrzało, a głos zabrała nawet żona Leona. Nic dziwnego, że w tak gorącej dyskusji głos zabierają również inni siatkarze. Ważne słowa w tej sprawie wypowiedział Kamil Semeniuk.

Polski mistrz świata opublikował intymne zdjęcie z ukochaną i wywołał lawinę. Radosna nowina, wielkie gratulacje

Ukochana Bartosza Bednorza skradła serca kibiców!

- Bardzo się cieszyliśmy, że mogliśmy się spotkać z Wilfredo. Decyzja zapadła taka, jaka zapadła. O nią trzeba pytać sztab szkoleniowy. Sami też widzieliśmy, jak porusza się na treningach. Jeszcze troszeczkę czasu potrzebuje, żeby wrócić do topowej formy - wyznał nowy kolega Leona z Perugii w rozmowie ze Sport.pl. Tym samym w dużym stopniu potwierdził słowa Grbicia o niedyspozycji Leona i uchylił rąbka tajemnicy ze zgrupowania w Spale. Warto przypomnieć, że tegoroczne MŚ ruszą już 26 sierpnia.

Sonda
Czy Wilfredo Leon powinien zostać powołany na mistrzostwa świata?

Bieżące newsy sportowe. Komentarze ekspertów, opinie ze świata sportu - posłuchaj podcastu "Super SPORT".  

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze