Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfrasport Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon

Szczerość gwiazdy

Kamil Semeniuk ujawnił prawdę o Wilfredo Leonie. Dosadnie ocenił jego formę, nie miał tajemnic

2022-08-15 20:32

Brak powołania Wilfredo Leona na mistrzostwa świata całkowicie zdominował dyskusję wokół reprezentacji Polski w ostatnich dniach. Do końca toczyła się walka o jego występ, ale przyjmujący przegrał walkę z czasem. Taką decyzję podjął Nikola Grbić, choć nie brakuje kontrowersji. Głos zabrał nawet Kamil Semeniuk, który ujawnił prawdę o Leonie i dosadnie ocenił jego formę.

Sytuacja zdrowotna Leona od kilku miesięcy budziła wątpliwości. Jeszcze w trakcie sezonu klubowego narzekał on na zdrowie, aż w końcu postanowił poddać się operacji na początku czerwca. Natychmiast stało się jasne, że jego występ podczas mistrzostw świata stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Wielu kibiców i ekspertów z góry skreśliło 29-latka, tym bardziej że pod jego nieobecność Biało-Czerwoni bardzo dobrze radzili sobie w Lidze Narodów. Ostatecznie wywalczyli w niej brązowe medale, ale tuż po powrocie z finałowego turnieju Nikola Grbić zaskoczył wszystkich. Znalazł miejsce dla Leona w szerokiej kadrze, po czym uwzględnił go w 15-osobowym składzie, z którego wybrał szczęśliwą "14". Ostatecznie to właśnie gwiazdor Sir Safety Perugia został skreślony z listy i dyskusja wokół niego jedynie nabrała na intensywności.

Gwiazda reprezentacji Polski ujawniła szokującą prawdę! Zuzanna Górecka musiała powiedzieć to głośno, sprawa może skończyć się w sądzie

Tomasz Fornal: Obyśmy zwieńczyli tę historię medalem igrzysk

Semeniuk ujawnił prawdę o Wilfredo Leonie. Dosadnie ocenił jego formę

Serbski selekcjoner argumentował brak powołania przyjmującego m.in. nieodpowiednią formą zdrowotną. Jego zdaniem Leon nie był gotowy do gry, a podczas treningów dochodził do siebie indywidualnie. Nie grał z kolegami w grach 6 na 6 i Grbić postanowił nie ryzykować. Oliwy do ognia dolał późniejszy wpis siatkarza, w którym opublikował on nagranie z treningu. Podpisał je "zdrowy i silny", co wielu kibiców odebrało jako odpowiedź w stronę trenera. W środowisku wręcz zawrzało, a głos zabrała nawet żona Leona. Nic dziwnego, że w tak gorącej dyskusji głos zabierają również inni siatkarze. Ważne słowa w tej sprawie wypowiedział Kamil Semeniuk.

Polski mistrz świata opublikował intymne zdjęcie z ukochaną i wywołał lawinę. Radosna nowina, wielkie gratulacje

Ukochana Bartosza Bednorza skradła serca kibiców!

- Bardzo się cieszyliśmy, że mogliśmy się spotkać z Wilfredo. Decyzja zapadła taka, jaka zapadła. O nią trzeba pytać sztab szkoleniowy. Sami też widzieliśmy, jak porusza się na treningach. Jeszcze troszeczkę czasu potrzebuje, żeby wrócić do topowej formy - wyznał nowy kolega Leona z Perugii w rozmowie ze Sport.pl. Tym samym w dużym stopniu potwierdził słowa Grbicia o niedyspozycji Leona i uchylił rąbka tajemnicy ze zgrupowania w Spale. Warto przypomnieć, że tegoroczne MŚ ruszą już 26 sierpnia.

Sonda
Czy Wilfredo Leon powinien zostać powołany na mistrzostwa świata?

Bieżące newsy sportowe. Komentarze ekspertów, opinie ze świata sportu - posłuchaj podcastu "Super SPORT".  

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze