Coś niebywałego!

Kolejny dramat w Zaksie, to się w głowie nie mieści! Reprezentant Polski Aleksander Śliwka wypada z gry

2023-12-14 21:04

Takie nagromadzenie problemów zdrowotnych to coś absolutnie niebywałego! Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn, od początku tego sezonu dziesiątkowana urazami podstawowych siatkarzy, właśnie poinformowała, że kolejnym kontuzjowanym jest kapitan drużyny, reprezentant Polski Aleksander Śliwka. Wiadomości nie są za dobre.

Przyjmujący trzykrotnego triumfatora Ligi Mistrzów nabawił się urazu podczas środowego spotkania LM na wyjeździe z belgijskim Roeselare. Doszło do uszkodzenia palca, które spowodowało, że Aleksander Śliwka zagrał tylko na początku, a potem oglądał wygraną 3:2 kolegów z boku. Klub przekazał w czwartkowy wieczór przykry komunikat dotyczący stanu zdrowia podstawowego gracza.

Śliwka złamał palec

Skra rozwiązała kontrakt z siatkarskim mistrzem świata. Zagrał tylko w pięciu setach w całym sezonie

W związku z urazem, jakiego Aleksander Śliwka doznał podczas meczu Ligi Mistrzów w Roeselare kapitana Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czeka przerwa w grze i treningach. Aleksander Śliwka urazu doznał w pierwszym secie meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów w belgijskim Roeselare, przy próbie zablokowania rywala, piłka pechowo uderzyła przyjmującego Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nasz kapitan pozostał na boisku, grając do końca wygranej przez ZAKSĘ partii. Niestety uraz okazał się na tyle dotkliwy, że w kolejnym secie konieczna była zmiana. Po powrocie do Polski szczegółowe badania potwierdziły obawy - Aleksander Śliwka doznał złamania drugiego palca lewej ręki. Niestety w związku z urazem kapitana Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach i grze” – informuje Zaksa.

Seria kontuzji w Zaksie

Śliwka dołącza do grupy siatkarzy z Kędzierzyna, którzy ten sezon będą wspominać jak koszmar. Operację miał Wojciech Żaliński, urazu nabawili się rozgrywający Marcin Janusz (już wrócił, ale po półtoramiesięcznej przerwie) i Przemysław Stępień. Wyłączony jest Daniel Chitigoi, kłopoty nie omijały Bartosza Bednorza i Jakuba Szymańskiego (który był jednym ze „strażaków”). Klub w trybie nagłym ściągał kolejne wzmocnienia lub korzystał z graczy niższej ligi z filialnej drużyny Zaksy.

Łukasz Kaczmarek mówi szczerze o koszmarze w Zaksie. Siatkarz wywalił kawę na ławę

Skład wystawiany przez trenera Tuomasa Sammelvuo był za każdym razem mocno eksperymentalny. Stąd także już 5 porażek zespołu w lidze na 11 rozegranych meczów. Na ostatnim meczu ligowym Zaksy było dziesięciu gotowych do gry zawodników. W sobotę 16 grudnia kędzierzynianie podejmują wicelidera PlusLigi Projekt Warszawa i będzie to nie lada wyzwanie...