Autor: Cyfra Sport Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na żywo transmisja superpuchar Jastrzębski - Węgiel live online gdzie oglądać Jastrzębski - ZAKSA 3.11.2023 na jakim programie mecz Jastrzębski - ZAKSA na żywo

Superpuchar Polski

Koszmar Jastrzębskiego Węgla! Byli o włos od wygranej w Superpucharze, ale ZAKSA wyszarpała zwycięstwo

Po zakończonym sezonie reprezentacyjnym przyszedł czas na rozgrywki klubowe. Katowicki Spodek gościł wszystkich siatkarskich kibiców w ramach Superpucharu Polski, gdzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała Jastrzębski Węgiel. Po ostatniej akcji meczu górą okazali się podopieczni Tuomasa Sammelvuo, którzy wyszarpali zwycięstwo po emocjonującym tie-breaku. ZAKSA 3:2 Jastrzębski.

Już na samym początku sezonu klubowego fani piłki siatkowej byli świadkami wielkiego wydarzenia, jakim jest Superpuchar Polski, w którym spotkały się najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu. Ponadto ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizowała z Jastrzębskim Węglem w finale Ligi Mistrzów. Wówczas lepsi okazali się podopieczni Tuomasa Sammelvuo, którzy po morderczym pięciosetowym boju trzeci raz z rzędu mogli triumfować w tych prestiżowych rozgrywkach.

Czy polscy siatkarze zdobędą złoto na igrzyskach w Paryżu?

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na kolanach! Fantastyczny mecz w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla

W ramach Superpucharu Polski obie ekipy rywalizowały w mecce polskiej siatkówki, czyli w katowickim Spodku. W pierwszej partii bez dwóch zdań lepsza była drużyna z Tomaszem Fornalem w składzie, która ostatecznie pokonała przeciwników 25:20. W drugim secie widać było, że zespół Kędzierzyna otrząsnął się, po tak szybko przegranej partii i pojedynek obu drużyn zaczął być bardzo wyrównany. Ostatecznie to podopieczni Marcelo Mendeza triumfowali i wyszli na prowadzenie 2:0.

Trzecia partia była zwieńczeniem świetnej dyspozycji Jastrzębskiego Węgla. Drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie była w stanie przeciwstawić się ekipie z Norbertem Huberem w składzie. "Pomarańczowi" od razu wywalczyli kilku punktową przewagę, którą powiększali z każdą akcją. Na tablicy wyników w pewnym momencie było aż 19:13. Doświadczeni siatkarze pod wodzą Sammelvuo próbowali odwrócić wynik spotkania, co im się udało, ponieważ wyszli na prowadzenie i ostatecznie wytargali zwycięstwo w tej partii 31:29.

Czwarta odsłona rozpoczęła się po myśli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która od razu wyszła na kilku punktowe prowadzenie. Triumfator Ligi Mistrzów, mocno podbudował się zwycięstwem w poprzednim secie i pewnie zmierzał po wyrównanie w całym meczu. Ta sztuka się udała, ponieważ set zakończył się wynikiem 25:19.

Po pierwszych dwóch setach nikt się nie spodziewał, że o rozstrzygnięciu tego spotkania będzie decydował tie-break. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaliczyła fantastyczny powrót. Piąta partia tego szalonego meczu była bardzo wyrównana, ale to ostatecznie górą okazał się zespół Tuomasa Sammelvuo.