Siatkóewka, Mariusz Wlazły, facebook, Trefl Gdańsk, Uniwersytet Gdański

i

Autor: Łukasz Gągulski, Twitter/@Trefl_Gdansk Siatkarz Trefla Mariusz Wlazły i... ostrzeżenie przed nim na Facebooku

Ktoś się podszywał pod Mariusza Wlazłego? Alarm i nieoczekiwany finał zamieszania

2021-09-22 10:14

Te obrazki stały się hitem internetu. Wszystko za sprawą wielkiego zamieszania, jakie stało się udziałem jednego z najsłynniejszych polskich siatkarzy w historii, mistrza świata z 2014 roku i MVP mundialu Mariusza Wlazłego. Siatkarz Trefla Gdańsk postanowił rozpocząć studia na Uniwersytecie Gdańskim, ale pojawiły się nieoczekiwane przeszkody. Sytuacja stała się wręcz komiczna.

Jak się okazało, Mariusz Wlazły chce podjąć studia na wydziale psychologii UG, oczywiście – ze względu na trwającą karierę zawodniczą – w indywidualnym trybie. W związku z tym postanowił na Facebooku zapisać się do grupy studentów gdańskiej uczelni, by być na bieżąco we wszelkich kwestiach edukacyjnych i organizacyjnych. I tu natrafił na opór… Administratorka grup akademickich na Facebooku wykazała się czujnością, ponieważ nie mogła zweryfikować, czy zgłoszenie, wysłane z konta FB podpisanego „Mariusz Wlazły” pochodzi istotnie od znanego sportowca. Przyjęła więc otrzymaną informację z dużą rezerwą, po czym zawiadomiła klub o sprawie. Uznała, że ktoś podszywa się pod siatkarza i że to fejkowe konto.

Michał Kubiak: Takich chwil nie zapomina się do końca życia

Fabian Drzyzga zdradza co będzie robił z kolegami z kadry po zakończeniu kariery. "Na małym drinku"

Pomiędzy Wlazłym a przedstawicielką uczelni wywiązała się ciekawa wymiana zdań. „Masz podane dane byłego reprezentanta Polski, siatkarza (…), co wydaje się podejrzane” – napisała do nadawcy. „Poza tym ustawienie zdjęcia Mariusza na profilowe nie dodaje ci wiarygodności” - zauważyła,

Na co otrzymała kolejną wiadomość, tym razem ze zdjęciem ‘selfie’ Mariusza. „Hehehe. Teraz wiarygodny jestem”.

Mistrzostwa świata 2022. Polscy siatkarze poznali potencjalnych rywali w walce o obronę trofeum

Nie” – odparła sucho administratorka.

Piękny gest reprezentacji Polski w siatkówkę. Zrobili to na koszulce Kurka

Wlazły uprzejmie  odpisał, że w takim razie poczeka aż przyznają mu już formalnie indywidualny tok studiów i może wówczas uda się zapisać oficjalnie do grupy facebookowej. Po czym grzecznie zakończył: „No cóż, próbowałem. Szkoda, ale twoje prawo sądzić inaczej. Do zobaczenia na uczelni”.

Wilfredo Leon powiedział, co będzie robił na emeryturze. Wszystko obgadał z Heynenem, nie uwierzycie

Trefl Gdańsk, który pokazał w mediach społecznościowych wymianę tych informacji, przyjął całe zamieszanie z życzliwym rozbawieniem. „Studiowanie nie jest łatwe… nawet jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego studentce Uniwersytetu Gdańskiego należą się brawa za dbanie o bezpieczeństwo w sieci, a nowemu studentowi psychologii życzymy, by dalsza edukacja szła już jak z płatka” – napisano na twitterowym profilu Trefla.

QUIZ. Mariusz Wlazły – co wiesz o legendzie siatkówki? Prawdziwy kibic bez trudu da sobie radę z tym testem

Pytanie 1 z 10
W którym roku urodził się Mariusz Wlazły?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze