Siatkówka, Liga Narodów, Polska - Australia, Tomasz Fornal, Fabian Drzyzga, Łukasz Kaczmarek

Autor: FIVB Tomasz Fornal, Fabian Drzyzga i Łukasz Kaczmarek cieszą się ze zwycięstwa nad Australią

Liga Narodów, Polska – Australia 3:0. Łukasz Kaczmarek: Nikt nie odpuszcza, bo walczymy o bilety na igrzyska [SKRÓT MECZU]

2021-06-03 20:27

Dawno już polscy siatkarze w oficjalnej imprezie nie wygrali z taką łatwością jak w czwartym meczu Ligi Narodów 2021 z Australią. „Kangury” nie tylko nam nie podskoczyły, ale zostały zmiecione z parkietu w trzech szybkich setach, w których zdobyły łącznie zaledwie 38 pkt (25:16, 25:10, 25:12). Polacy, którzy wyszli szóstką z Drzyzgą, Kaczmarkiem, Fornalem, Semeniukiem, Nowakowskim i Huberem (oraz Zatorskim jako libero) nie mieli problemów nawet przez moment. To była różnica dwóch klas. Australijczycy zostali zepchnięci z miejsca do defensywy ostrą zagrywką (11 asów Polaków) i wgniatającym w parkiet blokiem (13 „czap”).

Co chciał, robił nad siatką Łukasz Kaczmarek (17 pkt,w tym 6 bloków), a jego kolega z Zaksy Kamil Semeniuk prawie się nie mylił w ofensywie, kończąc 11 z 15 piłek (13 pkt). Do tego mistrz Polski Tomasz Fornal dołożył 4 asy serwisowe. To była więc co najwyżej rozgrzewka Polaków przed walką z potentatami – USA w piątek i Rosją w sobotę. – Nie mogę powiedzieć, że to był łatwy mecz, bo trzeciego seta zaczęliśmy nieco gorzej – skomentował Kaczmarek. – Przede wszystkim zaliczyliśmy dużo asów i bardzo dobrze działał nasz system blok-obrona. Chłopacy w przyjęciu też robili świetną robotę. Jeśli o mnie chodzi, to był jeden z lepszych moich występów w elemencie bloku, co bardzo mnie cieszy. Ale liczę, że jeszcze zaliczę kiedyś więcej. Cieszymy się też, że na to spotkanie nie zużyliśmy zbyt dużo energii i że teraz możemy się szykować na cięższe mecze – mówił nasz atakujący, który zwrócił uwagę , że w polskim zespole gra toczy się o coś więcej niż rekordowe wygrane ze słabszym rywalem...

Chcemy w końcu przywieźć z igrzysk złoto

Co się stało z twarzą Wilfredo Leona? Na tym zdjęciu wygląda zupełnie inaczej

Staraliśmy się robić wszystko najlepiej jak umiemy, nie patrząc, na to czy wygrywamy seta do 10 czy 12. Wielu zawodników w naszej drużynie walczy o miejsce w składzie na igrzyska, to dlatego nie odpuszczamy. Chcemy pokazać maksymalny poziom indywidualnie. Wierzymy w nasze umiejętności i naszą jakość gry. Liczymy na to, że po trzech meczach w tej serii spotkań będziemy się cieszyć z trzech wygranych – zauważył Łukasz Kaczmarek.

Nie żyje ważna postać związana z polską siatkówką

Polska zagra w piątek 4 czerwca z USA (18.00), a w sobotę 5 czerwca z Rosją (16.00).

Liga Narodów, Polska – Australia 3:0. Zobacz skrót meczu w załączonym materiale wideo: