Mateusz Bieniek

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Bieniek

Mateusz Bieniek: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Mateusza Bieńka: dziewczyna, rodzina, osiągnięcia

2021-07-12 22:25

Biało-Czerwoni już niedługo rozpoczną walkę o medal olimpijski na igrzyskach w Tokio. Wśród nich znalazł się także Mateusz Bieniek – to wielkie wyróżnienie, ponieważ Vital Heynen przed wylotem do Japonii musiał przeprowadzić ostrą selekcję! Podobnie jak wielu jego kolegów z drużyny, Bieniek to utytułowany zawodnik, który nie raz udowodnił swoją wartość. IO Tokio: Kim jest Mateusz Bieniek? Sylwetka polskiego siatkarza - dziewczyna, rodzina, osiągnięcia.

Przed igrzyskami olimpijskimi reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn wzięła udział w Lidze Narodów rozgrywanej w Rimini. Tam Vital Heynen dokonał ostrej selekcji – spośród ponad 20 graczy musiał wybrać jedynie 12, którzy polecą z nim do Tokio walczyć o medale. W zespole szczęśliwców znalazł się m.in. Mateusz Bieniek. Doświadczony polski środkowy już nie raz udowadniał swoją wartość zarówno w klubach jak i reprezentacji. Choć nie jest gwiazdą pokroju Bartosza Kurka czy Wilfredo Leona, to jego dorobek wcale nie jest dużo skromniejszy.

Zobacz także: Siatkarze złożyli ślubowanie olimpijskie. „Nie mówimy otwarcie o medalu, ale mówią o tym nasze wyniki" [WIDEO]

Mateusz Bieniek - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

W kwietniu tego roku Mateusz Bieniek skończył 27 lat, więc wciąż ma przed sobą jeszcze przynajmniej kilka lat gry na najwyższym poziomie. Do tej pory urodzony w Blachowni zawodnik występował w takich klubach jak Effector Kielce, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, włoskie Cucine Lube, a obecnie reprezentuje barwy PGE Skry Bełchatów. W karierze klubowej sięgnął po dwa mistrzostwa Polski (2017, 2019), Klubowe Mistrzostwo Świata (2019) oraz Puchar Włoch (2020). W ostatnich latach był on także ważną częścią polskiej reprezentacji, w której zdobył złoto mistrzostw świata (2018), brąz mistrzostw Europy (2019) oraz srebro tegorocznej Ligi Narodów.

Mateusz Bieniek – dziewczyna Marta, rodzina

Mateusz Bieniek nie jest taką gwiazdą jak wielu jego kolegów z klubów oraz reprezentacji. Dba on o swoje życie prywatne i niewiele wiadomo na temat jego dziewczyny, Marty. Polski siatkarz swoją ukochaną poznał jeszcze za czasów gry w Effectorze Kielce (2013-2016) i to właśnie ze stolicy województwa świętokrzyskiego pochodzi jego dziewczyna.

Zobacz także: Vital Heynen stremowany przed swoim pierwszym razem. Nigdy wcześniej tego nie robił

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
Siatkarze złożyli olimpijskie ślubowanie. Kamil Semeniuk: Jedziemy zdobyć medal
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze