Michał Kubiak cierpliwie czeka na IO. Nie wykluczył startu w Paryżu!

2020-07-06 16:13 Marcin Ciechański
Michał Kubiak
Autor: Cyfrasport Michał Kubiak

Michał Kubiak ma już 32 lata, jednak na razie nie myśli o zakończeniu kariery. W jego kolekcji brakuje bowiem złotego medalu igrzysk olimpijskich. Reprezentant Polski nie wykluczył walki o udział w igrzyskach olimpijskich w 2024 roku, które odbędą się w Paryżu - Nie mówię nie. Wszystko zależałoby od tego, jak mój organizm poradziłby sobie z trudami bycia profesjonalnym sportowcem przez dwadzieścia sezonów - powiedział.

Michał Kubiak należy do najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. Marzy mu się jednak złoto igrzysk olimpijskich. Tego lata wraz z kolegami miał wziąć udział w IO w Tokio, jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że impreza została przełożona na przyszły rok. Czy wtedy się odbędzie? Trudno powiedzieć...

Ekspert nazwał Bartosza Kurka POTWOREM!

Michał Kubiak o igrzyskach: Z tej dziewiętnastki trener wybierze skład na Tokio

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kubiak jest zdeterminowany, by walczyć o wymarzony medal. Gdyby IO w Tokio zostały odwołane, byłby gotowy poczekać na kolejne. Jeśli reprezentacja Polski wzięłaby udział w IO w Paryżu, siatkarz miałby 36 lat. - Nie mówię nie. Wszystko zależałoby od tego, jak mój organizm poradziłby sobie z trudami bycia profesjonalnym sportowcem przez dwadzieścia sezonów - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Magda Stysiak: Coś mnie przyblokowało [WIDEO]

- Nie mam wpływu na to, czy za rok igrzyska w Tokio się odbędą. Wiem, że Japończycy zainwestowali mnóstwo pieniędzy w tę imprezę, ale jedyne, co możemy robić, to czekać i trenować na maksa. Jeśli odwołają igrzyska, będzie mi przykro, ale świat się nie zawali - dodał.

Aleksiej Spiridonow: W Polsce jestem wrogiem numer jeden

Kubiak zadebiutował w reprezentacji Polski w 2011 roku. Od tej pory zdobył m.in. złoto mistrzostw świata 2014 i 2018, brąz mistrzostw Europy 2011 i 2019 czy wygrał Ligę Światową 2012.

Najnowsze