Wallace de Souza, Aleksiej Spiridonow

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA SE / EAST NEWS Wallace de Souza, Aleksiej Spiridonow

Mistrz olimpijski namawiał do uderzenia prezydenta w twarz. Skandaliczna postawa gwiazdy siatkówki

2023-02-02 10:10

Polityka od lat dzieli ludzi. To, co wydarzyło się w Brazylii przekracza jednak wszelkie granice. Wallace de Souza namawiał za pośrednictwem mediów społecznościowych do napaści na prezydenta kraju. Został surowo ukarany przez klub, a teraz przeprosił za swoje zachowanie.

Mistrz olimpijski w siatkówce Brazylijczyk Wallace de Souza został zawieszony przez swój klub Cruzeiro ze skutkiem natychmiastowym. To konsekwencja namawiającego do przemocy wpisu o prezydencie kraju Luizie Inacio Luli da Silvie. 35-letni Wallace, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w swoim rodzinnym Rio de Janeiro w 2016 roku i srebrnego cztery lata wcześniej w Londynie, zamieścił w mediach społecznościowych ankietę, w której pytał swoich fanów, kto strzeli Luli w twarz.

Legendarny polski klub musiał to zrobić. Tak źle nie było od 20 lat!

Mistrz olimpijski w siatkówce namawiał do przemocy wobec prezydenta. Przeprosił za zachowanie

Siatkarz nie kryje poparcia dla poprzedniego prezydenta kraju Jaira Bolsonaro, który w październiku nieznacznie przegrał w wyborach z Lulą. Później przeprosił jednak za swój wpis o obecnej głowie państwa. "Kto mnie zna, ten wie, że w żadnych okolicznościach nie opowiadam się za przemocą, szczególnie wobec naszego prezydenta. To był niefortunny post, popełniłem błąd" - powiedział w materiale wideo, opublikowanym na Instagramie.

Wallace'owi grożą także kolejne konsekwencje nie tylko ze strony klubu. Sprawą zajmują się także Brazylijski Komitet Olimpijski (COB) oraz rząd.

Robert Lewandowski prowokuje po bramce. Nie wszyscy to zauważyli. Napastnik znów igra z ogniem?

Kim jest Wallace de Souza, mistrz olimpijski w siatkówce?

Wallace de Souza jest siatkarzem reprezentacji Brazylii, który zdobył dwa medale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (złoty) i Londynie (srebrny). Jest dwukrotnym wicemistrzem świata w siatkówce z 2014 i 2018 roku. Trzykrotnie zdobywał Klubowe Mistrzostwo Świata.

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?
Świętokrzyskie. Mistrzostwa Świata w Bilardzie w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze