Taras Chtiej

i

Autor: AFP PHOTO/KIRILL KUDRYAVTSEV Taras Chtiej

Siatkarz otwarcie za armią rosyjską

Mistrz olimpijski w siatkówce wsparł zakup amunicji i sprzętu wojskowego dla Rosji

2023-09-21 18:48

W zbiórce funduszy na wsparcie rosyjskiej armii prowadzącej wojnę na Ukrainie wzięli udział znani sportowcy z Rosji. Jak podała agencja TASS, jednym z nich był Taras Chtiej, siatkarski mistrz olimpijski z 2012 roku z igrzysk w Londynie, który od 6 lat nie jest już czynnym zawodnikiem.

Chtiej założył specjalny fundusz, na który można było wpłacać środki przeznaczone na zakup m.in. amunicji używanej w wojnie przeciwko Ukrainie. Jest mowa o zebraniu w ciągu kilku miesięcy równowartości ok 46 tys dolarów, za które kupiono także mundury, kamizelki kuloodporne, czy generatory prądu i zestawy pierwszej pomocy, jak również pojazdy wojskowe.

Tak zachowywali się Bartosz Kurek i Wilfredo Leon po zdobyciu mistrzostwa Europy! Cała prawda wyszła na jaw

Chtieja wsparli inni znani rosyjscy siatkarze, występujący kiedyś w kadrze narodowej: Siergiej Tietiuchin, Dmitrij Ilinych i Nikołaj Apalikow. Ich wsparcie trafiło do 1. Armii Donieckiej, która odpiera kontrofensywę wojsk ukraińskich na terenie separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy kontrolowanych przez Rosję.

Trener Lavarini nie pomaga polskim siatkarkom swoimi decyzjami. Ekspert jest pewien: „Popełnił błąd”

„Wszystko dla zwycięstwa”

Zbiórka była częścią inicjatywy „Wszystko dla zwycięstwa”, promowanej ostatnio przez partię Władimira Putina, Ogólnorosyjski Front Ludowy. Chtiej od dawna otwarcie popiera amię rosyjską w mediach społecznościowych.

Jak pisze portal insidethegames.biz, Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) nie była świadoma, że taka sytuacja ma miejsce.

Poruszający gest polskiego siatkarza. Łukasz Kaczmarek ogłosił to publicznie. Prawdziwa fala komentarzy

FIVB nie są znane te informacje i nie jest w stanie komentować działań, które mają miejsce poza jej jurysdykcją. FIVB ponownie wyraża swój całkowity sprzeciw wobec wojny i swoje głębokie przekonanie, że sportowcy i sport powinni służyć promowaniu pokoju i jedności, a nie być wykorzystywani jako narzędzia konfliktów i podziałów” – przekazała światowa federacja w oświadczeniu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze