MŚ Siatkarek: Mecz Polska - Rosja, wynik 0:3. Polki przegrały z Rosją

2010-11-07 10:37

Polki przegrały mecz z Rosjankami podczas siatkarskich mistrzostw świata w Japonii. Porażka jest dotkliwa, ponieważ broniące tytułu mistrzynie nie oddały „złotkom” nawet jednego seta. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 0:3 (17:25, 21:25, 31:33).

Mecz z Rosjankami pokazał, że z optymizmem trzeba było jeszcze poczekać. Siatkarki prowadzone przez trenera Matlaka starcie z Rosją przegrały dość wyraźnie. Przewaga rywalek widoczna była szczególnie w pierwszym secie. Dopiero w drugim udało się nawiązać w miarę równą walkę, a trzeci to był już prawdziwy horror. Niestety na przedłużenie swojej obecności na parkiecie, a może i na mistrzostwach zabrakło już siły.

Przeczytaj koniecznie: MŚ siatkarek: Polska – Korea 3:2 - Polski wygrały z Koreą. Wielka Glinka w dreszczowcu - VIDEO!

Przegrana z Rosją oznacza, że Polki mają niewielką szansę na awans do kolejnej rundy turnieju w Tokio. Musza wygrać mecz z Chinkami i... liczyć na to, że najsilniejsze rywalki stracą wolę walki.