Siatkówka, Chemik Police, siatkarki

Autor: CEV Siatkarki Chemika Police

Złoto Chemika

Nie mają pieniędzy, ale mają mistrzostwo Polski. Chemik Police powrócił na siatkarski tron

2024-04-19 23:37

Siatkarki Chemika Police w trzecim meczu finału Tauron Ligi zapewniły sobie mistrzostwo Polski. Pokonały na własnym parkiecie Rysice Rzeszów 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:23) i wygrały finałową rywalizację 3-0, odzyskując mistrzostwo po rocznej przerwie.

Chemik mimo kłopotów finansowych okazał się zdecydowanie lepszym zespołem w wielkim finale. Policzanki straciły głównego sponsora jakim była Grupa Azoty i klub ma zaległości finansowe wobec zawodniczek. Mimo tego pokazały one charakter i wysoki poziom sportowy. W dwóch poprzednich meczach policzanki nie straciły nawet seta, a dzisiaj były gorsze tylko w I partii. Później drużyna włoskiego trenera Marco Fenoglio dominowała na parkiecie i pozbawiła złudzeń podopieczne Stephane'a Antigi na kontynuowanie finałowej rywalizacji.

Był to jednocześnie ostatni występ Chemika w tym składzie, gdyż zespół po tym sezonie się rozpadnie. Już 10 zawodniczek z obecnej drużyny podpisało wstępne kontrakty z innymi klubami. W dzisiejszym meczu najwięcej punktów dla Chemika zdobyła Elizabet Inneh-Varga (23) wybrana MVP meczu, oraz Martyna Łukasik i Saliha Sahin po 13, a dla pokonanych Amanda Coneo 23. To jedenaste w historii mistrzostwo Polski dla klubu z Polic.

Trzęsienie ziemi u Vitala Heynena! Były selekcjoner reprezentacji Polski podjął kluczową decyzję