Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

ME

Niektóre samochody nie jeżdżą tak szybko, jak Wilfredo Leon serwuje. Przecież to się w głowie nie mieści. Piłka po jego serwisie mogła zrobić krzywdę

2023-09-05 21:02

Polscy siatkarze nie mieli litości dla Duńczyków w drugim secie grupowego spotkania mistrzostw Europy. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia zlał ekipę ze Skandynawii 25:9, a najmocniej bił rywala Wilfredo Leon. Serwował w Duńczyków tak mocno, że ci mogli tylko załamać (lub złamać!) ręce. Atakujący polskiej drużyny wykręcił na serwisie niesamowitą prędkość. Rekordową!

Polscy siatkarze bardzo suchą stopą przechodzą przez fazę grupową mistrzostw Europy. Teraz idą po zwycięstwo w meczu z Danią, a w poprzednich spotkaniach stracili tylko jednego seta. Za każdym razem pewnie wygrywali "za trzy" - z Czechami, Holandią i Macedonią Północną. Tylko "Pomarańczowi" zdołali ugrać seta w rywalizacji z zawodnikami Nikoli Grbicia. Dania to jeden z najsłabszych zespołów "polskiej" grupy C tych mistrzostw i to wyszło w drugim secie, przegranym przez nich do 9. Duńczycy spotkanie z Polakami zaczęli jednak całkiem nieźle, opadli sił w końcówce pierwszego seta i go przegrali. Dopiero  druga odsłona to była absolutna dominacja "Biało-Czerwonych".

ZOBACZ: Artur Szalpuk bez ogródek o wyborach Nikoli Grbicia. Poczuł się niezręcznie po pytaniu o Kamila Semeniuka [TYLKO U NAS]

Symbolem tej dominacji musi być znakomity serwis Wilfredo Leona. Atakujący reprezentacji Polski posłał piłkę na drugą stronę siatki z prędkością 138 km/h. To jest... siatkarski rekord świata! Leon wyrównał swoje własne osiągnięcie sprzed trzech lat. Ostatni raz tak mocno serwował w zeszłym roku. Urodzony na Kubie siatkarz w meczu Sir Safety Perugia z Itas Trentino zaserwował z prędkością 138 km/h. Wcześniej dzierżył miano najmocniej serwującego siatkarza z Iwanem Zaytsevem - obaj zaserwowali z prędkością 134 km/h.

SPRAWDŹ: Nikola Grbić wyjawił całą prawdę o Bartoszu Kurku. Te słowa wiele wyjaśniają, nie ma wątpliwości

To drugi rekord w prędkości serwisu w tym tygodniu. Wcześniej najlepszy wynik w historii tenisowego US Open w Nowym Jorku ustanowił Ben Shelton. Młody Amerykanin zaserwował piłeczkę z prędkością 239 km/h.

Wilfredo Leon: Czasem muszę pomóc chłopakom
Czy polscy siatkarze sięgną po medal mistrzostw Europy?