Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Trudne rozmowy

Nikola Grbić dosadnie o sytuacji Wilfredo Leona. Przeprowadzili trudną rozmowę, trener ujawnił wiele

2022-08-16 9:51

Nikola Grbić ma już w zasadzie wykrystalizowaną kadrę i jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, w reprezentacji do większych zmian przed mistrzostwami świata już nie dojdzie. A to oznacza, że na mundialu nie zobaczymy Wilfredo Leona, który przegrał walkę z czasem. Trener biało-czerwonych zdradził, co wpłynęło na taką decyzję oraz jak wyglądała trudna rozmowa z siatkarzem.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. Faworytem do złotego medalu będzie rzecz jasna reprezentacja Polski. Będzie to również pierwszy poważny test Nikoli Grbić w roli selekcjonera biało-czerwonych. Serb miał już możliwość dobrze zapoznać się z kadrą, a testem była Liga Narodów, w której Polacy zajęli trzecie miejsce.

Tajemniczy wpis Wilfredo Leona przykuł uwagę fanów! Musiała interweniować jego żona. Małgorzata Leon wyłożyła kawę na ławę

Grbić o rozmowie z Leonem. Wiele wyjawił

Ale na mistrzostwach rozgrywanych w Polsce i Słowenii brązowy medal nie będzie najlepszym osiągnięciem. W polskiej kadrze nie brakowało jednak kłopotów. Już od dłuższego czasu wiadomym było, że Wilfredo Leon może nie zdążyć na mundial. Przyjmujący pod koniec sezonu grał z kontuzją i musiał poddać się zabiegowi, po którym wciąż dochodzi do zdrowia.

Tak Wilfredo Leon przyjął informację o wykluczeniu z mistrzostw świata. Nikola Grbić o wszystkim opowiedział

Sonda
Czy Wilfredo Leon powinien zostać powołany na mistrzostwa świata?

Niedawno stało się jasne, że siatkarz nie został powołany na mistrzostwa. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Grbić wyjawił, skąd taka decyzja. - Decyzję podejmowaliśmy w kilka osób, ostatecznie to ja postanowiłem, że nie będzie go z nami. Chodzi nie tylko o potencjalną kontuzję, ale również o poziom. Mógłby nie grać na poziomie, jakiego się od niego oczekuje. Lepiej wziąć kogoś, kto na pewno pomoże reprezentacji - powiedział szkoleniowiec.

Grbić zdradził również, że podczas trudnej rozmowy z Leonem widział u niego zawód na twarzy. - Wytłumaczyłem mu wszystko i mam wrażenie, że zrozumiał moje argumenty, choć zobaczyłem też na jego twarzy zawód. Tu naprawdę nie ma żadnych kwasów - wyjawił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Polka mistrzynią Europy w maratonie! Gdyby nie Wojsko Polskie, to nie byłoby tego sukcesu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze