Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Trudne rozmowy

Nikola Grbić dosadnie o sytuacji Wilfredo Leona. Przeprowadzili trudną rozmowę, trener ujawnił wiele

2022-08-16 9:51

Nikola Grbić ma już w zasadzie wykrystalizowaną kadrę i jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, w reprezentacji do większych zmian przed mistrzostwami świata już nie dojdzie. A to oznacza, że na mundialu nie zobaczymy Wilfredo Leona, który przegrał walkę z czasem. Trener biało-czerwonych zdradził, co wpłynęło na taką decyzję oraz jak wyglądała trudna rozmowa z siatkarzem.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. Faworytem do złotego medalu będzie rzecz jasna reprezentacja Polski. Będzie to również pierwszy poważny test Nikoli Grbić w roli selekcjonera biało-czerwonych. Serb miał już możliwość dobrze zapoznać się z kadrą, a testem była Liga Narodów, w której Polacy zajęli trzecie miejsce.

Tajemniczy wpis Wilfredo Leona przykuł uwagę fanów! Musiała interweniować jego żona. Małgorzata Leon wyłożyła kawę na ławę

Grbić o rozmowie z Leonem. Wiele wyjawił

Ale na mistrzostwach rozgrywanych w Polsce i Słowenii brązowy medal nie będzie najlepszym osiągnięciem. W polskiej kadrze nie brakowało jednak kłopotów. Już od dłuższego czasu wiadomym było, że Wilfredo Leon może nie zdążyć na mundial. Przyjmujący pod koniec sezonu grał z kontuzją i musiał poddać się zabiegowi, po którym wciąż dochodzi do zdrowia.

Tak Wilfredo Leon przyjął informację o wykluczeniu z mistrzostw świata. Nikola Grbić o wszystkim opowiedział

Sonda
Czy Wilfredo Leon powinien zostać powołany na mistrzostwa świata?

Niedawno stało się jasne, że siatkarz nie został powołany na mistrzostwa. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Grbić wyjawił, skąd taka decyzja. - Decyzję podejmowaliśmy w kilka osób, ostatecznie to ja postanowiłem, że nie będzie go z nami. Chodzi nie tylko o potencjalną kontuzję, ale również o poziom. Mógłby nie grać na poziomie, jakiego się od niego oczekuje. Lepiej wziąć kogoś, kto na pewno pomoże reprezentacji - powiedział szkoleniowiec.

Grbić zdradził również, że podczas trudnej rozmowy z Leonem widział u niego zawód na twarzy. - Wytłumaczyłem mu wszystko i mam wrażenie, że zrozumiał moje argumenty, choć zobaczyłem też na jego twarzy zawód. Tu naprawdę nie ma żadnych kwasów - wyjawił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Polka mistrzynią Europy w maratonie! Gdyby nie Wojsko Polskie, to nie byłoby tego sukcesu
Nasi Partnerzy polecają