Ogromne zamieszanie wokół Vitala Heynena. Były trener Polaków wciąż bez pracy! Mocny komentarz Belga

2022-01-19 18:30
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Vital Heynen rozstał się z reprezentacją Polski i wciąż nie znalazł nowego zatrudnienia. Belg wciąż budzi w Polsce ogromną sympatię, nie dziwne więc, że kibice znad Wisły interesują się, gdzie ostatecznie trafi charyzmatyczny szkoleniowiec. Niedawno jeden z włoskich portali podał, że Belg obejmie żeńską reprezentację Niemiec. Sam zainteresowany postanowił skomentować tę sytuację w swoim stylu.

Vital Heynen poprowadził reprezentację Polski do wielu międzynarodowych sukcesów, ale jego czas w męskiej kadrze minął. Fani dobrze wspominają Belga i wciąż darzą go sympatią. Jeszcze parę miesięcy temu sporo mówiło się o tym, że może on zostać nad Wisłą i przejąć żeńską reprezentację Biało-Czerwonych. Ostatecznie jednak posadę tę otrzymał Stefano Lavarini, a w męskiej kadrze Heynena zastąpił Nikola Grbić. Pewne było, że Belg musi szukać pracy gdzie indziej i niedawno pojawiły się doniesienia, że przejmie on żeńską kadrę Niemiec. Okazało się jednak, że do żadnego podpisania kontraktu nie doszło!

Jeszcze jedna duża siatkarska impreza w Polsce. Świderski potwierdza ME 2022

Vital Heynen wciąż bez pracy. Belg śmiechem reaguje na plotki

Informację o tym, że Vital Heynen rozpoczął współpracę z reprezentacją Niemiec, podał włoski portal volleyball.it. Okazało się jednak, że informacje te są… kompletną nieprawdą! Portal Sport.pl postanowił zapytać byłego trenera polskiej kadry o całą sytuację, a ten w odpowiedzi odesłał nagranie, na którym ze śmiechem zaprzecza wspomnianym doniesieniom. – Jestem tak samo zaskoczony, jak wy, dziennikarze, tą wiadomością – miał odpowiedzieć Belg.

Znany siatkarz miał wypadek samochodowy. Trzech poszkodowanych w kraksie

Vital Heynen na łamach Sport.pl wyjaśnił, że absolutnie nie doszło do podpisania kontraktu. Przyznał jednak, że kontaktował się z niemiecką federacją. –  Niektórzy zaczęli mi wysyłać gratulacje. Byłem zupełnie zaskoczony, miałem myśli: dlaczego?! I musiałem wyszukać swoje nazwisko w internecie, żeby sprawdzić, co się stało. Okazuje się, że ktoś we Włoszech napisał tę plotkę. Mogę tylko zapewnić: to na sto procent nie jest prawdą. Żeby być poprawnym w całej sprawie, wyjaśniam: miałem kontakt z tamtejszą federacją. Na razie nikt nie podjął jednak żadnej decyzji. Ani ja, ani oni. Nie podpisałem kontraktu, to nieprawda – wyjaśnia Vital Heynen.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze