Siatkówka, Liga Narodów, Polska - Australia, Paweł Zatorski

i

Autor: FIVB Paweł Zatorski podczas wygranego 3:0 meczu z Australią w rozgrywkach Ligi Narodów

MŚ w siatkówce

Paweł Zatorski wprost o medalu mistrzostw świata! Libero reprezentacji Polski nie owijał w bawełnę

2022-09-03 15:50

Reprezentacja Polski po zanotowaniu kompletu zwycięstw w fazie grupowej w kolejnej rundzie zmierzy się z zespołem Tunezji. Podopieczni Nikoli Grbicia są faworytem w najbliższym spotkaniu, ale nie jest to powód dla "Biało-Czerwonych" do zlekceważenia rywala. Mistrzowie świata po ewentualnym zwycięstwie mogą ponownie zmierzyć się z USA, podczas przedmeczowej rozmowy, Paweł Zatorski odpowiedział na kilka pytań m.in. na temat medalu w całym turnieju.

Aktualni mistrzowie świata idą, jak burza podczas turnieju odbywającego się w Polsce i Słowenii. Podopieczni Nikoli Grbicia w fazie grupowej bez problemu rozprawili się z reprezentacją Bułgarii oraz Meksyku, wówczas w obu spotkaniach było 3:0. Najcięższym meczem miała być potyczka ze drużyną USA, ale bardzo dobre przygotowanie "Biało-Czerwonych" pozwoliło na zdobycie kompletu punktów, a wynik rozstrzygnął się w czterech partiach. Reprezentacja Polski w fazie pucharowej zmierzy się z Tunezją, która w do tej pory wygrała zaledwie jedno spotkanie z Portoryko, co pozwoliło im na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Tym samym mistrzowie świata nie powinni mieć problemu z przechyleniem szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Dramatyczne wyznanie Małgorzaty Glinki. Była gwiazda reprezentacji przeżyła straszne chwile, o wszystkim opowiedziała

Sonda
MŚ w siatkówce: Czy polscy siatkarze obronią złoty medal?
Jakub Kochanowski ocenia formę kadry siatkarzy

Paweł Zatorski jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników reprezentacji Polski podczas turnieju mistrzostw świata organizowanych w Polsce i Słowenii. Libero ma na swoim koncie wiele medali, a przede wszystkim był w kadrze "Biało-Czerwonych", kiedy wszyscy mogli się cieszyć z tytułu mistrzów świata w 2014 i 2018 roku. 32-latek nie ukrywa, że kibice zgromadzeni na hali nie zawodzą i atmosfera dookoła zapiera dech w piersiach.

Skandal na MŚ w siatkówce! Na oczach milionów widzów łamano prawo, grozi za to surowa kara

Zatorski na pytanie, czy myśli o kolejnym medalu mistrzostw świata odpowiedział wprost. - Nie, zdecydowanie medale, rezultat końcowy to nie jest coś co zaprząta mi głowę. Myślenie o takich rzeczach jest zgubne dla sportowca, jeśli się będzie spoglądało na koniec ścieżki, a nie pod nogi. Na razie myślę o treningu, który się odbędzie dzisiaj, a także o kolejnym meczu, a nie za spotkaniem odbywający się za tydzień, czy półtora. Chodzi o to, żebyśmy się przygotowywali do najbliższych meczów - podsumował libero reprezentacji Polski.

Siatkarz wyjawił całą prawdę o Bartoszu Kurku. Tak zachowywał się od dawna, szczera opinia 

Zobacz, jak zmieniał się Bartosz Kurek. Więcej w galerii poniżej:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze