Siatkarze Ślepska Suwałki zakażeni koronawirusem. Klub chce przełożenia meczów

2020-09-24 14:00
Koronawirus w Grudziądzu
Autor: Pixabay Kolejne osoby zakażone koronawirusem

Ślepsk Suwałki potwierdził wykrycie przypadków zakażenia koronawirusem w zespole siatkarzy. Jak podano, pozytywny wynik miało pięciu członków drużyny. PlusLiga wprowadziła stosowne procedury, w grę wchodzi przełożenie najbliższych meczów, w których mieli brać udział suwalszczanie.

Jak poinformował w czwartek klub, pięć osób otrzymało pozytywny wynik testu, jednak z uwagi na dobro osobiste nie podano personaliów zakażonych. Do sanepidu zgłoszono wszystkie osoby, które w ostatnim czasie mogły mieć kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut w odległości mniejszej niż 1,5 m bez maseczek. Ślepsk wystąpił z wnioskiem o przełożenie meczów 3. i 4. kolejki PlusLigi, z Czarnymi Radom i Resovią. Procedury koronawirusowe w lidze zakładają, że o ile klub nie ma do dyspozycji 8 zawodników, w tym rozgrywającego, spotkania można przekładać.

To on zgasił Skrę. Mateusz Malinowski zdradza, na czym polega sekret jego zagrywki [WIDEO]

Publikujemy pełne oświadczenie klubu z Suwałk:

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, 5 członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników, sztabu i członków administracji klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych. Informujemy również, że zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. W związku z zaistniałą sytuacją Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa. Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp z o.o. wystąpił tym samym z wnioskiem o przełożenie meczów 3. kolejki i 4 kolejki PlusLigi, zaplanowanych do rozegrania kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów. O wszelkich wiążących decyzjach poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie”.

PÓŁNAGA Malwina Smarzek pokazała KSZTAŁTNĄ PUPĘ przy dwóch kobietach. NIEBIAŃSKI widok [ZDJĘCIE]

– Czekamy na kolejne informacje o dalszym rozwoju sytuacji od władz klubu z Suwałk. Nasi konsultanci, z którymi także jesteśmy w stałym kontakcie, analizują sytuację na bieżąco i doradzają, by jak najskuteczniej i najszybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją – powiedział Wiesław Kozieł, członek zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. odpowiedzialny za procedury COVID-19.

Fabian Drzyzga o formie siatkarzy: Nie siedzieliśmy na kanapie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze