Piękna 19-latka zachwyca na boisku siatkarskim i poza nim. Zuzanna Górecka błysnęła w meczu z Bułgarią [ZDJĘCIA]

2020-01-07 22:29
Siatkówka, kwalifikacje olimpijskie, Apeldoorm, Zuzanna Górecka, Malwina Smarzek
Autor: CEV Zuzanna Górecka (z lewej) i Malwina Smarzek świętują po wygranej 3:1 z Bułgarią

Najwięcej punktów zdobyły dwie „strzelby” Biało-Czerwonych Malwina Smarzek-Godek i Magdalena Stysiak, ale jedna z podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego też odegrała kluczową rolę w pierwszym meczu kwalifikacji olimpijskich w Apeldoornie. Zaledwie 19-letnia Zuzanna Górecka pomału wychodzi z cienia bardziej utytułowanych koleżanek. Zachwyca na boisku siatkarskim i poza nim – nieprzeciętną urodą i zaraźliwym uśmiechem.

Przyjmująca reprezentacji siatkarek robi szybką karierę. Jeszcze niedawno występowała w Legionovii, by w 2019 roku w zaskakujący sposób dostać szansę angażu do najlepszej drużyny Ligi Mistrzyń, włoskiej Novary. Oczywiście, na razie nie odgrywa tam kluczowej roli, jest rezerwową i uczy się wielkiej siatkówki. Nauka nie idzie jednak w las, co pokazał mecz z Bułgarkami. W czwartym secie Polki objęły wysokie prowadzenie, po czym zaczęły je tracić. Nawrocki sięgnął po młodziutką radomiankę i nie zawiódł się na niej.

Górecka uspokoiła przyjęcie i dołożyła skuteczną zagrywkę. Przewaga naszej drużyny wzrosła na tyle, że można było spokojnie doprowadzić tę partię i cały mecz do końca. Wyglądało na to, że brązowa medalistka ME juniorek z 2018 roku nie miała tremy, chociaż...

- Nie był to łatwy moment dla mnie, ale byłam przygotowana na taką zmianę – mówiła po meczu w wypowiedzi dla portalu PZPS. - Jestem zawodniczką, która ma pomóc w przyjęciu i byłam gotowa. A czy nóżki nie drżały? No, troszeczkę drżały, oczywiście. Jednak cztery sety spędzone poza boiskiem robią swoje, ale w kwadracie dla rezerwowych staramy się być cały czas gotowe, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy – podsumowała nieoczekiwana bohaterka końcówki spotkania.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Just smile 😊 Post udostępniony przez Zuza Górecka (@zuziagorecka)
Najnowsze