Polska - Peru, wynik 3:0. Mamy awans do 2. rundy MŚ siatkarek

2010-11-02 9:47

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata w Japonii. Po trzech krótkich setach rozbiły Peru 3:0 i zapewniły sobie awans do drugiej rundy turnieju.

W pierwszym secie podopieczne Jerzego Matlaka wręcz zmiażdżyły rywalki z Ameryki Południowej wygrywając 25:10! Werblińska, Glinka i Gajgał były nie do zatrzymania dla Peruwianek.

Podobny przebieg miała druga partia, choć tym razem rywalki stawiały opór nieco dłużej. Wygrana biało-czerwonych nie była jednak nawet przez moment zagrożona. Ostatecznie Polki wygrały drugiego seta do 15.

Przeczytaj koniecznie: Piłka ręczna. Hugo zatrzymał Polaków

Po dwóch wysoko przegranych pierwszych setach, Peruwianki nie były już w stanie się pozbierać. Polki pewnie dokończyły dzieła zniszczenia, wygrywając w trzecim secie 25:16, a w całym meczu - 3:0.

Polki już zapewniły sobie awans do 2. rundy MŚ, a jutro, o godzinie 7.00 rano czasu polskiego, zagrają z Algierią.