Polska - Włochy, wynik 0:3: Trzy sety bezradności

2011-07-07 9:27

Euforia trwała krótko. Po wyrwanym w ciężkim boju triumfie nad Bułgarią polscy siatkarze nie sprostali w czwartek Włochom w finale Ligi Światowej. Porażka 0:3 oznacza, że dzisiejszy mecz z Argentyną musimy wygrać, ale i tak awans do półfinału da nam dopiero albo piątkowa porażka Włochów z Bułgarią, albo korzystny bilans setów.

Dwa sety włoski zespół wygrał, jak chciał i nie był ani przez moment zagrożony. Za każdym razem rywale obejmowali wysokie prowadzenie, a biało-czerwonym brakowało mocnych argumentów w grze.

Zdenerwowali się i stanęli

Gdy i trzeci set zaczął się fatalnie - od stanu 0:4 - sprawy nie wyglądały obiecująco. Znowu skutecznością w kontrach popisywali się Zajcew, Savani i Łasko, a nasi grali bez zwykłej zaciętości.

Potem rozgrzał się do tej pory nieco schowany Jakub Jarosz (24 l.) i nawiązaliśmy punktowy kontakt z przeciwnikami. Dopiero wtedy, po raz pierwszy w tym meczu, zaczęliśmy stawiać trudne warunki Włochom. Długo to jednak nie trwało.

Zmiennicy nie pomogli

Miejsce Zbigniewa Bartmana (24 l.) w wyjściowej szóstce zajął jego dotychczasowy zmiennik, Jarosz, a do dwunastki meczowej wskoczył po raz pierwszy w tym sezonie Piotr Gruszka (34 l.) i nawet pojawił się na boisku, ale nie grał długo i nie był w stanie pomóc.

Źle grających Polaków żegnały wczoraj w Ergo Arenie gwizdy.

Bartman o kulach

Bartman poruszał się po hali w Gdańsku o kulach i tego samego dnia już rozpoczął rehabilitację.

Na szczęście nie doszło do zerwania mięśnia, co mogłoby oznaczać operację i dłuższe leczenie. Wtedy Bartman praktycznie straciłby szanse na udział we wrześniowych mistrzostwach Europy.

Finał Ligi Światowej, grupa E

Polska - Włochy 0:3 (15:25, 20:25, 20:25)
Polska: Kurek 12, Jarosz 11, Nowakowski 5, Możdżonek 1, Ruciak, Żygadło, Ignaczak (l) oraz Kubiak 4, Kosok 2, Gruszka 1, Woicki

Argentyna - Bułgaria 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

Argentyna 2 0 6
Włochy 1 1 3
Polska 1 1 2
Bułgaria 0 2 1

Finał Ligi Światowej, grupa F

Brazylia - USA 3:1 (15:25, 25:22, 25:22, 25:15), Rosja - Kuba 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)
Kolejność: 1. Rosja 6 pkt, 2. Brazylia 5, 3. Kuba 1, 4. USA 0