Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon

Kluczowa decyzja

Przełom ws. występu Wilfredo Leona na mistrzostwach świata! Grbić zadecydował, wszystko jasne

2022-08-08 18:58

Wilfredo Leon walczy z czasem, by pomóc kolegom w zbliżających się mistrzostwach świata. Zegar bije nieubłaganie, bowiem mundial rozpocznie się już 26 sierpnia. Kibice mają jednak powody do zadowolenia, gdyż ws. występu Leona na MŚ nastąpił przełom! Nikola Grbić zadecydował o kadrze na ten turniej, a sytuacja z gwiazdą reprezentacji Polski stała się jasna.

Już ostatnie dni wlały sporo optymizmu w serca kibiców. Leon pojawił się w Spale, gdzie dołączył do kolegów i rozpoczął przygotowania do mistrzostw świata. Był to znakomity prognostyk, gdyż jeszcze w trakcie Ligi Narodów wydawało się, że występ 29-latka jest niemal wykluczony. Bez jego pomocy Biało-Czerwoni wywalczyli brązowe medale w pierwszej dużej imprezie pod wodzą Nikoli Grbicia. Ponieśli jednak bolesną porażkę w półfinale ze Stanami Zjednoczonymi i wielu fanów wskazywało na nieobecność Leona jako główny z powodów. Tymczasem już niedługo rozpoczną się MŚ, które w dużej mierze odbędą się w Polsce. Oczekiwania kibiców są ogromne - niezależnie od tego, czy siatkarz Sir Safety Perugia pojawi się na parkiecie. Z nim w składzie powinno być jednak łatwiej, a okazuje się, że jest to realny scenariusz!

Nikola Grbić zabrał głos w sprawie Wilfredo Leona. Przekazał, co ma pomóc w powrocie gwiazdora do gry

Żona Bartosza Kurka ma pewien sekret! Poznasz go w poniższej galerii

Przełom ws. występu Leona na mistrzostwach świata! Grbić zadecydował

Początkowo w Spale pojawiło się 22 siatkarzy, ale później Grbić okroił listę walczących o powołanie na MŚ do 18 nazwisk. Rywalizacja wyraźnie się zaostrzyła, a w grze pozostawał Leon. Wielu ekspertów twierdziło, że jest to zasłona dymna, jednak najnowsza decyzja serbskiego trenera poddaje te słowa w wątpliwość. W poniedziałek (8 sierpnia) Grbić ogłosił 15-osobowy skład, z którego wybierze szczęśliwą "14" na mundial. Z najnowszej listy zniknie więc tylko jedno nazwisko, a przyjmujący z kubańskimi korzeniami wciąż jest rozpatrywany! Trener Biało-Czerwonych przyznał też, kiedy zapadnie ostateczna decyzja ws. Leona.

Wilfredo Leon nie owijał w bawełnę. Tego nie wytrzyma jego ciało

Tomasz Fornal: Obyśmy zwieńczyli tę historię medalem igrzysk

Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia - powiedział legendarny rozgrywający, cytowany przez stronę PZPS. Wiadomo już, że Leon jest o krok od powrotu do gry i najbliższe dni będą decydujące w tej sprawie.

Lista zawodników, z której zostanie wybrany skład na mistrzostwa świata:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Sonda
Czy Wilfredo Leon powinien zostać powołany na mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze