Przybijająca wiadomość dla kibiców siatkówki. Wybitna postać zmarła 4 dni przed urodzinami

2020-08-14 14:58 JWa
Świeczka, znicz
Autor: East News

Śmierć jednej z najwybitniejszych reprezentantek Polski w siatkówce wstrząsnęła sportowym środowiskiem w Polsce. W czwartek, cztery dni przed swoimi dziewięćdziesiątymi urodzinami, zmarła Krystyna Hajec-Wleciał. W reprezentacji naszego kraju wybitna sportsmenka zagrała prawie 150 meczów i zdobyła medale najważniejszych imprez.

Informacja o tym, że Krystyna Hajec-Wleciał nie żyje dotarła do nas w piątek 14 sierpnia. Śmierć wybitnej reprezentantki Polski w siatkówce nastąpiła dzień wcześniej. Zaledwie cztery dni później znana w całym kraju zawodniczka miała obchodzić dziewięćdziesiąte urodziny. Kibice kojarzyli ją przede wszystkim ze wspaniałych występów w drużynie narodowej. W latach 1951-1963 zdołała reprezentować barwy naszego kraju w aż 147 meczach. Zdobywała medale najważniejszych imprez: srebro (1952) i brąz (1956, 1962) mistrzostw świata oraz srebro (1951) i brąz (1955, 1958) mistrzostw Europy.

Siatkarski klub Stocznia Szczecin przegrał sprawę w sądzie. Sponsor wymigał się od zapłaty

Krystyna Hajec-Wleciał pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiała w Spójni Grudziądz. Największe sukcesy w klubowych rozgrywkach święciła jednak w AZS AWF Warszawa. Z drużyną ze stolicy wygrywała aż 10 razy mistrzostwo kraju i dorzuciła do tego także 2 srebrne krążki mistrzostw Polski. Co ciekawe, nie ograniczała się tylko do siatkówki. Gościnnie grała w 11-osobową piłkę ręczną skąd pochodzi jej medal mistrzostw Polski 1953.

Marzenia polskiego siatkarza BRUTALNIE zniszczone. ABSURDALNA decyzja klubu

Nowe tatuaże na nodze i e-sport - tak Paweł Fajdek spędzał czas podczas pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Krystyna Hajec-Wleciał zostanie pochowana 20 sierpnia. Ceremonia pogrzebowa wybitnej reprezentantki Polski w siatkówce rozpocznie się o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Najnowsze