Puchar Świata: Polska po ciężkim boju pokonała Japonię. Rio jest już blisko! [ZDJĘCIA]

2015-09-22 12:16

Puchar Świata - Polska po niezwykle zaciętym boju pokonała Japonię 3:1 w setach (24:26, 27:25, 25:21, 25:19) i awans na igrzyska olimpijskie w Rio ma na wyciągnięcie ręki! Wszystko zależeć będzie od ostatniego meczu biało-czerwonych z reprezentacją Włoch, ale istnieje także inna możliwość. Być może już dziś podopieczni Stephane'a Antigi będą cieszyć się z awansu na brazylijskie igrzyska. Co musi się wydarzyć, żeby Polska uzyskała promocję na IO?

Polska - Japonia 3:1 w meczu Pucharu Świata. Gorąco było w hali w Tokio! Na spotkanie z naszą drużyną Japończycy wyszli niezwykle zmotywowani i grali niesamowitą siatkówkę! Biało-czerwoni chyba trochę zlekceważyli rywali, bowiem w pierwszym secie byli tak naprawdę tłem dla gospodarzy turnieju. To oni wygrali tę pierwszą partię.

Puchar Świata: Polska pokonała Japonię 3:1

Kolejne trzy sety to już zupełnie inna historia. Polacy zabrali się do roboty i z minuty na minutę grali coraz lepiej. Japończykom przestały także wychodzić ryzykowne zagrywki, częściej mylili się na ataku. Ponownie najlepszym siatkarzem w kadrze Antigi był Bartosz Kurek, który praktycznie w pojedynkę wygrał ostatnią partię.

Czego Polska potrzebuje do awansu na igrzyska olimpijskie w Rio? Przede wszystkim, wygranej w ostatniej rundzie Pucharu Świata z Włochami. Jeżeli jednak Rosjanie pokonają dziś Stany Zjednoczone, to spotkanie z reprezentacją Italii będzie nieistotne. Taki rezultat zagwarantuje nam wycieczkę do Brazylii!

Polska - Japonia NA ŻYWO: relacja LIVE i wynik