Siatkówka, Projekt Warszawa, siatkarze, klub

i

Autor: CEV Zespół Projektu Warszawa w czasie gry

Siatkarze Projektu Warszawa przeszli gehennę. „Piętnaście dni go nie było”

2022-01-24 9:15

Krótko po tym jak zostawili za sobą zakażenia koronawirusem, które skutkowały dłuższą przerwą i storpedowaniem rytmu przygotowań, musieli się zmierzyć z rozpędzoną Zaksą Kędzierzyn. Siatkarze Projektu Warszawa ulegli faworytowi na Torwarze 1:3, ale jak na okoliczności nie wypadli tak źle. Trener Andrea Anastasi nie rozpacza i mówi nam o gigantycznych problemach.

– Jesteśmy w trudnym momencie, wciąż delikatni po covidzie – tłumaczy „Super Expressowi” włoski trener stołecznych siatkarzy. – Ciągle muszę rotować składem, bo nie ma stabilności i rytmu w grze. I dotyczy to prawie wszystkich, na pewno z wyjątkiem Dusana Petkovicia, bo on nie chorował. Przecież mieliśmy ostatnio taką sytuację, że treningi prowadziłem jedynie z trzema środkowymi i dwoma atakującymi. I tak przez ponad tydzień – podkreśla opiekun warszawian. Kłopoty Projektu najlepiej widać na przykładzie Bartosza Kwolka. Podstawowy przyjmujący stołecznego zespołu nie wyszedł przeciwko Zaksie w podstawowej szóstce, a potem dał zmianę, ale nie był sobą, psuł sporo ataków. – Nie ma co się dziwić, piętnaście dni miał z głowy – tłumaczy Anastasi. – Wrócił do drużyny dzień przed meczem. Widać, że nie jest w formie – podkreśla włoski szkoleniowiec i mimo wszystko nie rozpacza.

Świetna wiadomość dla kadry siatkarzy. Wilfredo Leon gra lepiej u Grbicia niż u Heynena

– Nie smucę się, że straciliśmy punkty z tak stabilnym zespołem jak Zaksa. Potrzebujemy czasu na dojście do równowagi i w sumie to lepiej, że te przejścia mieliśmy w środku sezonu, a nie później. Wówczas straty byłyby większe. Nam zależy przede wszystkim na wejściu do play-off. A potem powalczymy. W ubiegłym sezonie zaczęliśmy walkę o medale PlusLigi z szóstego miejsca, a zdobyliśmy brąz – kwituje trener Projektu, którego zespół po przeprawie z Zaksą czeka kolejna przeszkoda.

Jeszcze jedna duża siatkarska impreza w Polsce. Świderski potwierdza ME 2022

We wtorek 25 stycznia Projekt gra w Ankarze w Lidze Mistrzów z Ziraatem, któremu zechce się z pewnością zrewanżować za niespodziewaną przegraną 1:3 we własnej hali w poprzedniej rundzie. Tylko czy stan fizyczny siatkarzy z Warszawy nie będzie już budził zastrzeżeń? W każdym razie bez sukcesu w Turcji szanse Projektu na awans do ćwierćfinału LM mogą zostać pogrzebane.

Sonda
Który polski klub zajdzie najwyżej w Lidze Mistrzów siatkarzy 2021/22?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze