Siatkówka, Joel Banks, trener, reprezentacja Finlandii, Skra

i

Autor: CEV Trener Joel Banks

Siatkarze Skry mają nowego trenera. Nieoczekiwany wybór szefów klubu

2022-07-08 14:53

Po nieudanych ostatnich latach w siatkarskiej PlusLidze szefowie PGE Skry Bełchatów postanowili kolejny raz przewietrzyć ławkę trenerską. W nadchodzących rozgrywkach czwartą drużynę ligi w ubiegłym sezonie poprowadzi zupełnie nowy sztab. Nazwisko głównego szkoleniowca może zaskoczyć, bo bełchatowian obejmuje 47-letni Brytyjczyk Joel Banks.

Pewnie ostatnim, z czym kojarzy się W. Brytania, jest siatkówka, ale Banks rozwijał warsztat w mocniejszych siatkarsko krajach Europy. To w przeszłości m.in. opiekun Noliko Maaseik, z którym zdobył dwa mistrzostwa Belgii. Pochodzi z Portsmouth, jest byłym siatkarzem, grał na pozycji rozgrywającego. Po zakończeniu kariery  rozpoczął pracę jako trener drużyn holenderskich. Zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju. Był potem asystentem trenera w kadrze Wielkiej Brytanii, której celem było zaprezentowanie się przed własną publicznością podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Kolejne lata spędził w Belgii, był m.in. pierwszym szkoleniowcem reprezentacji juniorów i kadetów. Z Noliko Maaseik wywalczył dwa mistrzostwa i  wicemistrzostwo kraju, występował w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Od 2019 r. opiekuje się także reprezentacją Finlandii.

12 asów polskiego siatkarza! Znamy tajemnicę kapitalnego serwisu Mateusza Bieńka, to zabójcza hybryda

Głos polskiej siatkówki Tomasz Swędrowski: Skomentowałem kilka tysięcy meczów

– Możliwość prowadzenia PGE Skry Bełchatów to dla mnie coś fantastycznego. Jestem bardzo podekscytowany możliwością pracy w PlusLidze, ale szczególnie tym, że będzie to właśnie Skra. To uznana marka, znana w całej siatkarskiej Europie, z bogatą tradycją i licznymi sukcesami zarówno w krajowej lidze, jak i europejskich pucharach. To dla mnie wielkie wyzwanie, ale też coś, czego bez wątpienia szukałem – mówi Banks cytowany przez oficjalny portal klubowy.

Tak Grbić przemawia do siatkarzy. „Wow, k...a, co się dzieje?!” [WIDEO]

– Poziom PlusLigi jest bardzo wysoki – dodaje Brytyjczyk. – Gra tu nie tylko wielu reprezentantów Polski, ale również wielu doskonałych zawodników z całego świata. Czeka nas ciężki, ale też interesujący sezon w silnej, wyrównanej lidze składającej się z 16 zespołów i z każdym z nich trzeba będzie mocno walczyć o wygraną. Dla mnie to jednak wyzwanie, którego szukałem.

– Zdecydowaliśmy się postawić na trenera, który z jednej strony wniesie do klubu świeżą energię i nowe spojrzenie, a z drugiej – posiada odpowiednie doświadczenie, by przygotować zespół do długiego, wymagającego sezonu. Jest człowiekiem bardzo ambitnym i głodnym sukcesu. Przed nowym sezonem stawiamy sobie wysokie cele i chcemy dążyć do nich razem z trenerem Banksem – komentuje Konrad Piechocki, prezes Skry, który w roli asystentów brytyjskiego trenera zatrudnił byłego doskonałego siatkarza tego klubu, wicemistrza świata Michała Bąkiewicza oraz Radosława Kolanka.

Bezlitosne słowa o Wilfredo Leonie. Legendarny polski siatkarz nie ma wątpliwości, nadzieja już umarła?

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?
Najnowsze