Stéphane Antiga, trener KS Developres Rzeszów: W przyszłym sezonie stać nas na więcej

i

Autor: fot. Developres Bella Dolina Rzeszów

Będzie zmiana szkoleniowca

Stephane Antiga odejdzie z Rzeszowa. To już przesądzone, jest oficjalny komunikat klubu

2023-12-11 15:29

Zbliża się koniec współpracy doskonale w Polsce znanego francuskiego trenera z zespołem siatkarek PGE Rysice Reszów. Jak poinformował podkarpacki klub, jego szkoleniowiec Stephane Antiga ma odejść po tym sezonie. Nie wyjaśniono, jaki jest powód odejścia trenera po zakończeniu obecnego sezonu, ale najpewniej chodzi po prostu o nieprzedłużenie umowy. Rzeszowianki są wiceliderkami ekstraklasy.

Antiga, najlepiej znany jako opiekun reprezentacji Polski siatkarzy, z którą zdobył mistrzostwo świata w 2014 r., pracuje w Rzeszowie od 2019 roku. „Dotychczas trener Antiga razem z drużyną zdobył: cztery razy tytuł wicemistrza Polski, raz Puchar Polski, dwa razy Superpuchar Polski, dwa razy dotarł z zespołem do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń" – przypomniano w klubowym komunikacie.

Mistrz Włoch przyjeżdża do Rzeszowa, ale nasz klub będzie wymęczony. Mają zaledwie dwa dni na odpoczynek

Faktycznie, francuski trener miał sporego pecha, bo regularnie w latach 2020–23 jego zespół grał w finałach Tauron Ligi, ale za każdym razem uznawał wyższość rywalek.

Ma złoto MŚ 2014

Antiga karierę zawodniczą, podczas której występował także w polskich klubach, zakończył w 2014 roku. Mimo braku doświadczenia w roli szkoleniowca, dość niespodziewanie mianowany został trenerem reprezentacji Polski i już w pierwszym roku pracy z zespołem doprowadził biało-czerwonych do tytułu mistrzów świata.

„Jak ktoś ci wsadzi palec w d…”. Czołowy polski siatkarz cytuje Nikolę Grbicia po pierwszej porażce jastrzębian w sezonie

Kolejnym etapem jego trenerskiej kariery było stanowisko selekcjonera kadry Kanady. Nie opuścił jednak na stałe Polski i podjął się prowadzenia zespołu z Warszawy (wówczas drużyna ta grała pod nazwą ONICO, obecnie Projekt). Ze stołecznym klubem świętował zdobycie tytułu wicemistrza kraju. Z końcem sezonu 2018/2019 ekstraklasy siatkarzy odszedł jednak z warszawskiego klubu i objął zespół kobiecy. W ostatnim czasie włoskie media spekulowały, że Antiga miałby objąć drużynę Serie A – Scandicci

QUIZ: Rozpoznasz polskie siatkarki? Tylko prawdziwi kibice odgadną wszystkie!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy od liderki reprezentacji Stefano Lavariniego. Siatkarka na zdjęciu to...
Joanna Wołosz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze