Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Absurdalne nagrody

To jakiś absurd! Śmieszne pieniądze za złoty medal MŚ siatkarzy. Ile zarobią siatkarze za medal MŚ?

2022-09-11 19:28

Nie jest tajemnicą, że zawodnicy grają o najwyższe cele nie tylko po to, aby spełnić marzenia, ale również po to, aby zapracować na sowite wypłaty i nagrody. Niestety podczas siatkarskich mistrzostw świata medaliści nie mogą liczyć na "grube czeki", bo premie za wywalczenie miejsca na podium są absurdalnie niskie. Na mundialu nagrody są najniższe ze wszystkich ważnych turniejów siatkarskich.

Mistrzostwa świata to obok igrzysk olimpijskich najważniejsza siatkarska impreza. Mundial cieszy się dużą renomą wśród kibiców, a zawodnicy marzą, aby zdobyć medal tego turnieju. Wydawać by się mogło, że za prestiżową imprezą, która odbywa się raz na cztery lata, idą duże pieniądze dla najlepszych drużyn. Ale Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ma do tego nieco inne podejście.

Gwiazdor Brazylii wprost o polskich siatkarzach. Dobitne słowa, taka opinia nie przejdzie bez echa

MŚ siatkarzy PREMIE. Ile zarobią siatkarze za medal MŚ w siatkówce?

Okazuje się bowiem, że sukces na mistrzostwach świata jest wyceniany na śmiesznie niską kwotę. Drużyna, która wywalczy złoty krążek, może liczyć na premię w wysokości 200 tysięcy dolarów, czyli niespełna milion zł. A trzeba pamiętać, że ta kwota dzieli się na wiele osób. Zawodników i sztab szkoleniowy. Wicemistrzowie świata dostaną 125 tys., a brązowi medaliści 75 tys dolarów.

Aleksander Śliwka o genialnym Kurku: To majstersztyk, tak potrafią tylko najwięksi

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?

Premie w mistrzostwach świata wyglądają śmiesznie w porównaniu choćby z premiami za zwycięstwo w Lidze Narodów. Tam najlepsza drużyna może liczyć na milion dolarów. W Pucharze Świata jest to natomiast 600 tys. dolarów, a mistrz Europy zgarnia pół miliona euro. Trudno więc zrozumieć, dlaczego FIVB tak nisko wycenia osiągnięcia na mistrzostwach świata.

Premie za sukces na siatkarskim mundialu wygląda jeszcze bardziej blado, gdy zestawimy je z nagrodami w piłce nożnej. PZPN za sam awans reprezentacji Polski na mundial w Katarze otrzymał 10 mln dolarów. W 2018 roku natomiast mistrz świata mógł liczyć na wypłatę w wysokości 38 mln dolarów. Różnica jest wręcz porażająca.

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!

BAYERN - BARCELONA: Robert Lewandowski będzie WYGWIZDANY?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Lewandowski zostanie wygwizdany? Ofiara: "Niemcy pamiętają co mówił o Bayernie" [SuperSPORT]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze