Wilfredo Leon, Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon, Vital Heynen

Vital Heynen odejdzie? Pojawiło się nazwisko ewentualnego następcy

2021-08-07 9:33

Porażka polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 była bardzo bolesna dla wszystkich – kibiców, siatkarzy i całego sztabu trenerskiego. Od razu po odpadnięciu naszego zespołu pojawiło się sporo spekulacji na temat przyszłości Vitala Heynena, trenera Biało-Czerwonych. Choć na razie mało jest oficjalnych głosów o odejściu trenera, to we włoskiej prasie pojawiło się nazwisko ewentualnego następcy Belga.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały być imprezą, na której polscy siatkarze przełamią klątwę ćwierćfinału i sięgną po pierwszy od 45 lat medal olimpijski w tej dyscyplinie. Oczekiwania były duże, ale trudno, żeby było inaczej. Polacy to mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku, w Lidze Narodów przed startem igrzysk zajęli drugie miejsce, ulegając w finale Brazylii. Wydawało się, że Vital Heynen ma wszystko, aby poprowadzić tę drużynę do sukcesu. Wielu ekspertów podkreślało, że tak mocnego zespołu nie mieliśmy być może nigdy w historii. Sport jednak jest nieprzewidywalny i tym razem Polacy przekonali się o tym w bolesny sposób. Porażka z Francją 2:3 w ćwierćfinale była niezwykle dotkliwa. Siatkarze płakali, bo wiedzieli, że stracili być może jedną z najlepszych szans na medal. Od razu pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy Vital Heynen powinien utrzymać stanowisko. Choć na razie nie podjęto żadnych decyzji, włoskie media wskazują nazwisko ewentualnego następcy Heynena.

Vital Heynen nie wytrzymał. W jego oczach stanęły łzy, wszystko przez kibiców

Tomaszewski: Siatkarze ZAWALILI, Heynen musi ODEJŚĆ!

Vital Heynen pożegna się z reprezentacją Polski? Spekulacje trwają

Dyskusja na temat przyszłości Vitala Heynena trwa w Polsce od momentu, gdy Francuzi zdobyli ostatni, decydujący punkt w meczu z Polakami. Wielu nie wyobraża sobie, by Belg odszedł po mistrzostwach Europy, które rozpoczynają się 1 września i będą rozgrywane m.in. w Polsce. Inni z kolei, jak choćby Jan Tomaszewski czy były siatkarz Łukasz Kadziewicz, nie wyobrażają sobie, aby Heynen mógł… pozostać na stanowisku! PZPS z pewnością intensywnie zastanawia się nad sytuacją, ale gwałtownych ruchów nie powinniśmy się spodziewać.

Legenda polskiej siatkówki grzmi. Brutalny osąd Heynena

O sytuacji w Polsce piszą m.in. włoskie media. W „La Gazzetta dello Sport” pojawił się artykuł na temat możliwych scenariuszy. Okazuje się, że Włosi wskazują nawet nazwisko trenera, który mógłby Belga zastąpić na stanowisku. - Co wydarzy się w Polsce? Czy Vital Heynen, którego kontrakt wygasł po igrzyskach, zostanie? A może jak niektórzy mówią - nie zostanie na polskiej ławce? (…) Wciąż krążą pogłoski, że jeśli Heynen nie zostanie, jego stanowisko zajmie Andrea Anastasi -  pisze Gian Luca Pasini na łamach włoskiej gazety.

Polscy siatkarze załamani po porażce w Tokio. Zobacz ich powrót do kraju w galerii poniżej:

Wielki powrót Anastasiego?

Andrea Anastasi jest doskonale znany polskim kibicom. Włoski trener prowadził już reprezentację Polski w latach 2011 – 2013, sięgając z nią m.in. po brąz mistrzostw Europy czy triumf w Lidze Światowej. Po odejściu z reprezentacji został w Polsce – przez kilka lat prowadził Trefl Gdańsk, teraz zaś jest trenerem Projektu Warszawa.

Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze