Siatkówka, Vital Heynen, trening, Niemcy, młodzież, siatkarze

i

Autor: volleyball-verband.de Vital Heynen na spotkaniu z młodymi niemieckimi adeptami siatkówki

Vital Heynen znowu trenuje! Belgijski szkoleniowiec poprowadził zajęcia siatkarzy

2021-12-05 11:34

Od końca września pozostaje bezrobotny, po tym jak zakończył się jego kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Vital Heynen, belgijski trener polskich siatkarzy w latach 2018–2021, otrzymał propozycję poprowadzenia treningu w Niemczech. I skrzętnie z niej skorzystał.

Była to część programu rozwoju młodych talentów wprowadzonego w życie przez niemiecką federację. Heynen ma z nią doskonałe kontakty: w latach 2012–2016 był trenerem reprezentacji Niemiec, uczestniczył z nią nawet w igrzyskach olimpijskich, zdobył brąz MŚ 2014. Wiele lat przepracował też w czołowym klubie naszych zachodnich sąsiadów, VfB Friedrichshafen. Belgijski szkoleniowiec spotkał się we Frankfurcie z siatkarzami z roczników 2005/2006. Opowiadał o specyfice swojej pracy, jak zwykle rozbawiał też towarzystwo anegdotkami i żartami, przeprowadził treningi.

PZPS wskazał kandydatów na selekcjonerów reprezentacji. Znamy nazwiska

PZPS prześwietla kandydatów na selekcjonerów. Świderski o braku Winiarskiego: „W stu procentach rozumiem”

Heynen przyznał, że brakowało mu już pracy z siatkarzami w hali. „Uwielbiam trenowanie, oczywiście główna część siatkówki to mecze, ale moją pasją są treningi” – przyznał Belg. „One pozwalają wycisnąć jeszcze więcej z prowadzonych przeze mnie zespołów, dają szansę pozostawania na najwyższym poziomie. Będąc tutaj, mogę się cieszyć z tego zajęcia, z faktu, że młodzi ludzie czują radość oraz z tego, że są w stanie coś wynieść z naszego dwudniowego spotkania” – dodał były selekcjoner Biało-Czerwonych.

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze