Siatkówka, Liga Mistrzów, Zaksa Kędzierzyn, Itas Trentino, finał, David Smith, Aleksander Śliwka

i

Autor: CEV David Smith i Aleksander Śliwka blokują w finale Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn – Itas Trentino

Wszystko jasne w Lidze Mistrzów siatkarzy: Zaksa w półfinale

2022-03-02 14:02

Po wykluczeniu rosyjskich klubów ze światowej siatkówki, w tym z europejskich pucharów, oczekiwano na decyzję Europejskiej Konfederacji Siatkówki w kwestii sposobu dokończenia fazy play-off Ligi Mistrzów, w której pozostały dwa męskie kuby z Polski. Wszystko już jasne, znamy ustalenia CEV.

Przypomnijmy: w ćwierćfinale LM Zaksa Kędzierzyn miała grać z Dynamem Moskwa, a Jastrzębski Węgiel z Lube Civitanova. W tej drugiej parze nie nastąpią oczywiście żadne zmiany, dwumecz ćwierćfinałowy odbędzie się jak zaplanowano. Problem dotyczył udziału rosyjskich drużyn w rywalizacji. Po wyrzuceniu rosyjskiej siatkówki ze sportowej rodziny i zawieszeniu klubów Dynamo wypadło z drabinki, podobnie jak Zenit St. Petersburg, który miał grać z Perugią. Zaksa straciła więc rywala i jak ustaliła CEV skutkuje to zwycięstwem walkowerem obrońców tytułu. Kędzierzynianie od razu awansowali do półfinału ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z lepszym z pary Jastrzębie – Lube. W drugiej cześci drabinki Perugia będzie czekać w półfinale na rezultat potyczki Berlin Volleys – Itas Trentino.

Polska rozmawia z innymi krajami o organizacji MŚ siatkarzy. Mamy najnowsze informacje

Zaksa poinformowała: „Po oficjalnej decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkówki o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach drużyn rosyjskich do ZAKSA S.A. wpłynęła informacja uzupełniająca, dotycząca awansu naszego zespołu do kolejnej rundy rozgrywek. W oparciu o zapisy Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) sześć klubów rosyjskich, wciąż uczestniczących w rozgrywkach europejskich pucharów, a więc: Dinamo Moskwa i Zenit St. Petersburg (w zmaganiach Ligi Mistrzów mężczyzn), Zenit Kazań (uczestnik Pucharu CEV) oraz Dinamo Moskwa, Dinamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad (w rozgrywkach Ligi Mistrzyń kobiet) przegrywa swoje mecze tej fazy rozgrywek poprzez walkower. Drużynom, które miały rywalizować z rosyjskimi zespołami w przyznane zostały zwycięstwa w obu meczach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

Co dalej z MŚ siatkarzy? Prezes PZPS Sebastian Świderski wyjaśnia „SE”. Gigantyczne wydatki

Tym samym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która miała rywalizować z zespołem z Moskwy automatycznie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów”.

Z kolei rywalizacja ćwierćfinałowa Jastrzębskiego Węgla z mistrzem Włoch Lube rozpocznie się 8 marca o 20:30 na wyjeździe. Rewanż w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej – 16 marca o 20:30.

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze