Siatkówka, Chemik Police, trener, Ferhat Akbas

i

Autor: Chemik Police Trener siatkarek Chemika Police Ferhat Akbas

Zdobył pięć trofeów z siatkarkami Chemika Police, ale zmienia pracę

2021-04-28 11:40

Niedawno wraz z siatkarkami cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Polski po emocjonującym finale Tauron Ligi przeciwko Developresowi Rzeszów. Ferhat Akbas, turecki szkoleniowiec Chemika Police, kończy jednak przygodę w zespołem z Pomorza Zachodniego. Mimo że przyczynił się do wielu sukcesów policzanek na krajowym podwórku, postanowił poszukać innych zawodowych wyzwań. O odejściu trenera poinformował Chemik w oficjalnym komunikacie.

Ferhat Akbas pracował w Policach od połowy 2019 roku, po odejściu Marcello Abbondanzy. Objął posadę w naszym kraju w wieku 33 lat, ale miał już za sobą spore doświadczenie, także w reprezentacjach narodowych (Turcja, Japonia). W sezonie 2019/20 Chemik został mistrzem Polski, mimo że z powodu pandemii nie dokończono rozgrywek – wzięto pod uwagę wyniki z rundy zasadniczej. W minionym sezonie Tauron Liga dobrnęła do finiszu w normalnym trybie, czyli z play-off. W pierwszej fazie Chemik miał liczne problemy zdrowotne, a przez to i sportowe, długo krążył w środkowej części tabeli, ale w końcówce sezonu pokazał moc i w serii finałowej 3–1 pokonał rzeszowskie rywalki.

Trener reprezentacji siatkarek: Liga Narodów i mistrzostwa Europy są naszym priorytetem

Polska siatkarka odsłoniła NAGIE piersi

Akbas zdobył z Chemikiem dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchar. Nie odniósł jednak sukcesów na arenie europejskiej. – To był naprawdę dobry czas. Gdyby ktoś przed startem pracy w Policach powiedział, że zdobędziemy 2–3 trofea, to tureckim zwyczajem targowałbym się o więcej. Do pięciu jednak na pewno bym nie wytargował. Dziękuję wszystkim siatkarkom, członkom sztabu i pracownikom za wspólnie spędzony czas. Udało nam się wygrać wszystko, co było do zdobycia w Polsce. Poczułem, że to dobry czas na zmianę otoczenia, kolejny etap trenerskiego życia – skomentował turecki trener. Nazwisko jego następcy mamy poznać w najbliższych tygodniach.

Czołowy polski siatkarz zamienił się w płetwonurka. Niesamowite wrażenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Malwina Smarzek-Godek to aktualnie najlepsza polska siatkarka?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze