Znamy skład polskich siatkarek na turniej Ligi Narodów w Bułgarii

i

Autor: Cyfrasport Znamy skład polskich siatkarek na turniej Ligi Narodów w Bułgarii

Znamy skład polskich siatkarek na turniej Ligi Narodów w Bułgarii! Stefano Lavarini dokonał kilku zmian

2022-06-27 13:43

Polskie siatkarki już w środę (29.06) rozpoczną walkę o awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Po ośmiu kolejkach zajmują 9. miejsce i tracą jeden punkt do ósemki premiowanej dalszą grą. Wszystko wyjaśni się podczas ostatniego turnieju grupowego w Bułgarii, gdzie niedawno rywalizowali polscy siatkarze. Tym razem to Biało-Czerwone udadzą się do Sofii, by powalczyć o punkty LN. Znamy już skład polskich siatkarek na ten turniej Ligi Narodów. Stefano Lavarini dokonał trzech zmian.

Polki udanie rozpoczęły tegoroczną Ligę Narodów. Podczas pierwszego turnieju w Shreveport odniosły trzy zwycięstwa: z Kanadą (3:1), Koreą Południową (3:0) i Niemcami (3:2). W USA jedynie Brazylia okazała się lepsza (0:3), a pierwsze mecze pod wodzą Stefano Lavariniego wlały sporo optymizmu. Niestety, kolejna impreza na Filipinach nie była tak dobra. W Azji Biało-Czerwone wygrały tylko z przetrzebioną problemami zdrowotnymi Tajlandią (3:2). Z kolei Amerykanki i Japonki dały im bolesną lekcję (0:3), jednak jeszcze bardziej zabolała porażka na zamknięcie turnieju z Belgią (2:3). Polki zgromadziły zatem 11 punktów w ośmiu meczach i na cztery kolejki przed końcem są poza turniejem finałowym LN. Ósme Tajki wyprzedzają je zaledwie o punkt, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Z pewnością polskim siatkarkom nie zabraknie motywacji, by w Bułgarii osiągnąć sukces.

Nikola Grbić przerwał wywiad siatkarza w TVP. Z jego ust padło ostrzeżenie, reakcja nie mogła być inna

Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii

Znamy skład polskich siatkarek Ligę Narodów w Bułgarii! Lavarini dokonał trzech zmian

Już w środę Polki zmierzą się z Włoszkami. W tym meczu nie będą faworytkami - reprezentacja Italii zajmuje obecnie 4. miejsce i jest niemal pewna gry w turnieju finałowym. Dzień później naprzeciwko podopiecznych Lavariniego staną Chinki i ponownie to rywalki wydają się być mocniejsze. Po dwóch trudnych meczach nastąpi dzień przerwy, po którym polskie siatkarki zagrają z Dominikaną, a na sam koniec dojdzie do starcia z gospodyniami - Bułgarkami. W tych spotkaniach kibice liczą na zwycięstwo, choć drużyna z Karaibów także jest jeszcze w walce o awans. To zapowiada duże emocje, a trener Polek wybrał już skład, który poleci do Sofii.

Grbić mówi „SE” o kontrowersji w meczu z USA: Sędzia wkurzył chłopaków i zaczęli grać jeszcze mocniej [WYWIAD]

Sonda
Czy Stefano Lavarini osiągnie duże sukcesy z reprezentacją polskich siatkarek?

Względem turnieju na Filipinach doszło do trzech zmian w składzie. Alicja Grabka zastąpi Katarzynę Wenerską i będzie drugą rozgrywającą - obok Joanny Wołosz. Z kolei małą rewolucję przeprowadzono na pozycji środkowych. Klaudię Alagierską i Kamilę Witkowską zastąpią Agnieszka Kąkolewska oraz Anna Stencel. Pozostałych 11 zawodniczek było też w Azji i kibice ponownie będą mogli zobaczyć w akcji m.in. Martynę Czyrniańską, Zuzannę Górecką czy też Marię Stenzel. Poniżej pełny skład Polek na turniej Ligi Narodów w Bułgarii:

Libero

Maria Stenzel

Aleksandra Szczygłowska

Rozgrywające

Alicja Grabka

Joanna Wołosz

Przyjmujące

Martyna Czyrniańska

Monika Fedusio

Zuzanna Górecka

Martyna Łukasik

Olivia Różański

Weronika Szlagowska

Środkowe

Aleksandra Gryka

Magdalena Jurczyk

Agnieszka Kąkolewska

Anna Stencel

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze