Bartosz Zmarzlik

Autor: Paweł Wilczyński/CYFRASPORT Bartosz Zmarzlik

GP Polski: Bartosz Zmarzlik "tylko" czwarty. Kibice zawiedzeni!

2016-08-28 0:18

Kibice w Gorzowie Wielkopolskim jednak zawiedzeni - ich ulubieniec Bartosz Zmarzlik awansował do wielkiego finału Grand Prrix Polski na żużlu, ale tam zajął ostatnie miejsce. Triumfował Australijczyk Jason Doyle, który awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Zmarzlik miał już na koncie triumf w Gorzowie - w 2014 roku. Teraz typowany był do kolejnej wygranej i rzeczywiście na początku jechał wyśmienicie. Nie powiodło mu się tylko w 13. biegu, gdy został wykluczony. Gorzowska publiczność głośnymi gwizdami dała wyraz temu, kogo wspiera w sobotni wieczór. Zmarzlik bez problemu przebił się do finału, ale tam już nie miał żadnych szans. Podobnie jak w pierwszym półfinale Piotr Pawlicki. Wygrał Doyle i jest już drugi w klasyfikacji generalnej. Prowadzi weteran Greg Hancock, któremu w lubuskiem nie poszło.