Krzysztof Kasprzak

i

Autor: Mikołaj Czarkiewicz

Grand Prix Czech nie dla Polaków! Groźny wypadek Hampela [WIDEO]

2014-06-01 12:07

Odwaga i heroizm nie pomogły. Krzysztof Kasprzak zgodnie z zapowiedziami wrócił na tor żużlowy z kontuzją mięśnia nogi, ale Grand Prix Czech zakończył jeszcze przed półfinałami. Podobnie zresztą jak Jarosław Hampel, który na dodatek rozbił swój najszybszy motocykl.

- Jak raz mnie wyrwało, to coś mnie zakłuło i odezwał się mięsień dwugłowy - powiedział Kasprzak tuż po zawodach w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Walczył, starał się, ale mając zerwane więzadło poboczne mógł tylko przyglądać się rywalizacji najlepszych. Tym bardziej, że - jak sam wspominał - warunki na torze były wyjątkowo niesprzyjające.

Zobacz koniecznie: Cóż za nokaut!

- Jechałem pod koniec serii, kiedy było już dużo luźnego, odsypanego materiału. Nie mogłem ruszyć - dodał.

Występ Kasprzaka traktować można więc w kategoriach niemal cudu. Co innego wątpliwej jakości popisy Jarosława Hampela. Polak już w swoim drugim biegu wylądował na żużlu i długi czas wydawało się, że również i on na dłużej zostanie wyłączony z rywalizacji w Grand Prix. Pierwsze plotki donosiły przecież o złamaniu biodra.

Tak źle nie było. Ucierpiał tylko najszybszy motocykl naszego zawodnika. A zapasowy okazał się wyjątkowo wolny. Hampel w zawodach zajął ostatnie miejsce. Wyprzedził dwóch Czechów, ale obaj zostali wcześniej zdyskwalifikowani. Zdobył dwa punkty, co ostatni raz przydarzyło mu się 8 lat temu.

Zawody w Czechach wygrał Tai Woffinden. Brytyjczyk zdominował rywalizację na torze, dzięki czemu - wraz z drugim w sobotę Gregiem Hancockiem - został współliderem klasyfikacji generalnej cyklu. Krzysztof Kasprzak jest szósty, a Jarosław Hampel jedenasty.

Wyniki:

1.Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 18

2. Greg Hancock (USA) - 12

3. Matej Zagar (Słowenia) - 16

4. Nicki Pedersen (Dania) - 10

5. Darcy Ward (Australia) - 16

6. Niels Kristian Iversen (Dania) - 13

7. Chris Holder (Australia) - 8

8. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 8

9. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 7

10. Andreas Jonsson (Szwecja) - 7

11. Martin Smolinski (Niemcy) - 6

12. Chris Harris (Wielka Brytania) - 6

13. Kenneth Bjerre (Dania) - 4

14. Troy Batchelor (Australia) - 3

15. Vaclav Milik (Czechy) - 2

16. Jarosław Hampel (Polska) - 2

Zobacz WIDEO z wypadku Hampela:

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze