Ogromny sukces Williamsa. Zbudowali najszybszy TRAKTOR świata

2019-11-21 12:08 MD
Najszybszy traktor świata skonstruowany przez Williamsa
Autor: YouTube Najszybszy traktor świata skonstruowany przez Williamsa

Williamsowi co prawda nie idzie w Formule 1, gdzie jego bolidy wyglądają na tle konkurencyjnych fatalnie i nie mogą umożliwić kierowcom nawiązania walki o miejsca choćby i w środku stawki, ale team odnosi sukcesy na innych polach. Guy Martin z angielskiego zespołu może pochwalić się rozwinięciem największej prędkości w historii jazdy... traktorem!

Tegoroczne dokonania ekipy z Anglii wzbudzają zdecydowanie bardziej uśmiech politowania i szydercze komentarze niż jakąkolwiek pozytywną reakcję. Trudności we współpracy z Brytyjczykami przez wszystkie miesiące spędzone w ich szeregach nie ukrywał Robert Kubica. I choć w F1 w 2019 roku na pewno już Williams wielkiej kariery nie zrobi, to znakomicie odnalazł się na innej płaszczyźnie - w konstrukcji... traktorów.

Jak informuje "The Sun", Anglicy zbudowali pojazd, który osiągnął zawrotną prędkość 153 km/h. Za jego sterami znalazł się motocyklista Guy Martin, który osiągnął niebotyczny wynik w maszynie zazwyczaj rozpędzającej się maksymalnie do 44 km/h! Wyczyn ten został oficjalnie uznany jako światowy rekord Guinnessa w zakresie szybkości traktora.

Złośliwi powiedzą, że Williams powinien skupić się na konstruowaniu traktorów i zostawić bolidy Formuły 1 w spokoju. Inni natomiast bez cienia szydery docenią niesamowity wyczyn angielskiego teamu, o którym zrobiło się głośno na świecie.

Najnowsze