Robert Kubica z bolidem Alfa Romeo w Warszawie. Gdzie i kiedy go spotkać?

2020-02-24 10:18 JWa
Alfa Romeo Racing Orlen
Autor: East News Alfa Romeo Racing Orlen

Robert Kubica w poniedziałek przyjedzie do Warszawy. Polski kierowca weźmie udział w prezentacji bolidu i zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. W stolicy pojawią się także Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Cały team, którego sponsorem została polska spółka, pokaże się w samym centrum miasta. Kubica zapewne znajdzie trochę czasu dla swoich fanów. Podpowiadamy gdzie i kiedy można spotkać Roberta Kubicę w Warszawie.

Robert Kubica już w poniedziałek zawita w ojczyźnie. Jedyny w historii polski kierowca Formuły 1 pojawi się w Warszawie. Wraz z nim do stolicy naszego kraju zawitają kierowcy wyścigowi teamu Alfa Romeo Racing Orlen - Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi oraz inni członkowie ekipy. Wszyscy o godzinie 12:00 wezmą udział w spotkaniu w siedzibie PKN Orlen przy ulicy Bielańskiej w Warszawie. Polska spółka od sezonu 2020 jest jednym z głównych sponsorów zespołu i w poniedziałek w swoim biurowcu pokaże na żywo bolid, jakim zawodnicy będą jeździli w wyścigach z cyklu Grand Prix w najbliższych miesiącach.

Pierwsze jazdy nowy bolid ma już za sobą. W ubiegłym tygodniu na torze w Barcelonie odbyły się testy. Podczas prób swoje okrążenia wykonali wszyscy trzej zakontraktowani zawodnicy. Z sesji na sesję maszyna spisywała się coraz lepiej, a Kimi Raikkonen był w stanie nawet wykręcić najlepszy czas ze stawki. Jako pierwszy do bolidu wsiadł Kubica. Zespół chciał skorzystać z doświadczenia Polaka.

Jego zadaniem nie było wykręcanie najlepszych czasów, ale dostarczanie informacji inżynierom. Robert Kubica za każdym razem wyjeżdżał na tor z innym ustawieniem, co ma pomóc zespołowi w znalezieniu odpowiedniego przed prawdziwym ściganiem.

Najnowsze