Oleksandr Usyk, Tyson Fury

i

Autor: Instagram/Oleksandr Usyk/Instagram/Tyson Fury Oleksandr Usyk, Tyson Fury

Nowe doniesienia

Coraz bliżej wielkiej walki Tyson Fury - Oleksandr Usyk! Są pierwsze konkrety, to będzie prawdziwy hit

2022-08-29 10:49

Na walkę Tyson Fury - Oleksandr Usyk czeka obecnie cały pięściarski świat. Obaj zawodnicy są niepokonani i udowodnili, że waga ciężka należy do nich. Usyk zapowiedział, że kolejną walkę stoczy tylko z Furym. Brytyjczyk ma wrócić z emerytury, żeby zunifikować wszystkie pasy królewskiej kategorii. A pojedynek stulecia jest już naprawdę blisko! W mediach pojawiły się pierwsze konkrety co do pięściarskiego hitu. Ma się on odbyć za kilka miesięcy!

Fury zapowiadał, że po kwietniowej wygranej z Dillianem Whyte'em przejdzie na emeryturę i przez kilka miesięcy to podtrzymywał, ale wszystko zmieniło się w sierpniu. Najpierw wyzwał do walki Derecka Chisorę, a potem ponownie "zakończył karierę". Kluczowym momentem było jednak wielkie zwycięstwo Usyka w rewanżu z Anthonym Joshuą. Ukrainiec potwierdził supremację nad "AJ" i już w ringu zapowiadał, że jego najbliższym celem jest "Król Cyganów". Mistrz świata WBC szybko zareagował na zaczepkę ze strony czempiona pozostałych organizacji. Zaczął mu brutalnie umniejszać i stało się jasne, że trwają prace nad hitową walką. Początkowo spekulowano, że może do niej dojść jeszcze pod koniec roku, ale najnowsze doniesienia wskazują na nieco późniejszy termin. Fani i tak zacierają już ręce i wyczekują unifikacyjnego pojedynku.

Czołowy polski pięściarz przekazał radosną nowinę. W sierpniu miał się bić o mistrzostwo świata, powiedział sakramentalne "tak"

Adam Kownacki PO RAZ PIERWSZY po przegranej z Demirezenem: NIE CZUŁEM SIĘ ROZBITY | Andrzej Kostyra

Coraz bliżej wielkiej walki Tyson Fury - Oleksandr Usyk! Są pierwsze konkrety

Usyk wygrał wszystkie 20 walk w zawodowej karierze, z czego 13 przed czasem. Z kolei Fury wygrał 32 starcia i tylko jedno zremisował - w kontrowersyjnych okolicznościach w pierwszej walce z Deontayem Wilderem. Nie ma wątpliwości, że pojedynek o wszystkie tytuły wagi ciężkiej rozstrzygnie, który z nich jest prawdziwym królem tej dywizji. A Bob Arum [jeden z promotorów Brytyjczyka - przyp. red.] miał poinformować Michaela Bensona z TALKSport, że do walki dojdzie już 11 bądź 18 lutego w jednym z krajów arabskich. Te słowa przywołuje także inne poważne źródło.

Anthony Joshua zabrał głos po skandalicznym zachowaniu. Mówi o mrocznym miejscu, wspomniał o Usyku

Ewa Brodnicka sprzedaje w internecie swoje gorące zdjęcia!

Mark Kriegel z ESPN potwierdził, że promotorzy pracują nad zorganizowaniem walki Fury - Usyk w weekend Super Bowl (12 lutego) bądź tydzień później. On także powołuje się na słowa Aruma i mówi o pojedynku na Bliskim Wschodzie. Ostatnie starcie Usyk - Joshua odbyło się w Arabii Saudyjskiej, ale teraz mówi się też o innych możliwościach. W grę wchodzą Zjednoczone Emiraty Arabskie i Katar. Bardzo mało prawdopodobne, choć niewykluczone, jest zorganizowanie walki w Wielkiej Brytanii. Zdaniem Kriegela, pierwotny grudniowy termin nie jest już realny. Mimo to, wydaje się, że do pojedynku stulecia dojdzie niewiele później!

Sonda
Kto wygrałby walkę Ołeksandr Usyk - Tyson Fury
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze