"Adam Kownacki nie ma papierów na bycie mistrzem świata". Gorzkie słowa Dariusza Michalczewskiego [WIDEO]

2020-04-06 20:33 MC
Adam Kownacki i Robert Helenius
Autor: AP Photo/Frank Franklin II Adam Kownacki i Robert Helenius

Adam Kownacki wiele razy powtarzał, że chciałby przejść do historii jako pierwszy polski mistrz świata w wadze ciężkiej. Dariusz Michalczewski nie wierzy, że tak się stanie. - On nie ma papierów na bycie mistrzem świata - powiedział były czempion dwóch kategorii wagowych we vlogu Andrzeja Kostyry.

W ostatnim vlogu Andrzeja Kostyry z Dariuszem Michalczewskim pytania zadawali także widzowie. - Jakie rady, poza szczelniejszą obroną ma pan dla Adama Kownackiego? - zapytał Maciej Majcher.

"Tiger" Michalczewski MASAKRUJE Szpilkę! Na deski położyłaby go... KOBIETA?!

Okazało się, że Michalczewski nie wierzy, że "Babyface" pewnego dnia zostanie mistrzem świata w wadze ciężkiej. Kownacki niespodziewanie przegrał swój ostatni pojedynek z Robertem Heleniusem przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. W konsekwencji spadły jego notowania w rankingach.

- Adam ma wielkie serce, ale nie ma papierów na bycie mistrzem świata. Jest bardzo ograniczony boksersko. Jest bardzo solidny, potrafi mocno uderzyć. Przegrał przed czasem z przeciętnym zawodnikiem, tym Skandynawem. Jak mówiono o jego walce o mistrzostwo świata, to mi się nie zgadzały nawet drobne w kieszeni. Adamowi ktoś zrobiłby krzywdę gdyby go wypuścił na Joshuę czy Wildera - odpowiedział "Tygrys".

Polscy pięściarze już wiele razy próbowali zasiąść na tronie w wadze ciężkiej. Swoje szanse mieli Andrzej Gołota, Tomasz Adamek, Albert Sosnowski, Mariusz Wach, Andrzej Wawrzyk i Artur Szpilka. Nikomu z nich się nie udało...

Michalczewski szczerze o Izu, Najmanie i Kownackim. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze