Dariusz Michalczewski

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Tylko u nas!

Dariusz Michalczewski zdradził nam, ile najwięcej zarobił za walkę! O takiej kasie polscy pięściarze mogą teraz tylko pomarzyć

2022-09-29 10:51

Choć Dariusz Michalczewski zakończył karierę już ponad 17 lat temu, to wciąż chętnie wracamy do jego walk. "Tygrys" aż 23 razy udanie bronił tytułu mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej i dla wielu kibiców jest najlepszym polskim zawodowym pięściarzem w historii. W rozmowie z "Super Expressem" Dariusz Michalczewski zdradził, że zarobione w boksie pieniądze sprawiły, że teraz o finanse nie musi się martwić. Wiemy już, za którą walkę zainkasował największą wypłatę!

Michalczewski na emeryturze nie narzeka na nudę. - Trzy razy w tygodniu gram w tenisa, chodzę też na siłownię. Do tego uczęszczam na lekcję angielskiego, a weekendy poświęcam rodzinie. Tak sobie to właśnie wyobrażałem. Nie musimy się martwić o kwestie finansowe i to jest naprawdę bardzo duży komfort psychiczny - powiedział nam były mistrz świata, którego odwiedziliśmy w jego mieszkaniu w Gdańsku. "Tygrys" zdradził również, ile najwięcej zarobił za walkę. - To była oczywiście moja ostatnia walka z Fabricem Tiozzo, dostałem za nią 5 milionów euro. Z kolei moja ostatnia wypłata w markach to druga walka z Graciano Rocchigianim w 2000 roku, wtedy dostałem 4 miliony - ujawnił.

Michalczewski chciał 10 milionów euro za powrót na ring

Michalczewski zarobione pieniądze odpowiednio zainwestował i jak przyznał o finanse nie musi się teraz martwić. - Jako jednemu z nielicznych udało mi się też stworzyć markę (Tiger Energy Drink, red.), która ciągle się rozwija. Nie ukrywam, że to mój duży pozasportowy sukces, taka koronacja wszystkiego - zaznaczył "Tygrys", który w przeszłości miał kilka propozycji, by wrócić na ring. - Jakiś czas temu ponownie powrócił pomysł mojej walki z Royem Jonesem juniorem. Spytali ile chcę, to odpowiedziałem, że 10 milionów euro. Negocjowali, ale nie chcieli dać tych 10 baniek. I dobrze, bo musiałbym się wtedy nagimnastykować i nie wiem jaką bym podjął ostatecznie decyzję - przyznał

Profesjonalna firma prowadzi konto Michalczewskiego na Instagramie

Michalczewski od niedawna działa również w sieci. - Oj kiedyś to było co o mnie pisać (śmiech), mógłbym mieć miliony obserwujących. Ale nie żałuję, jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem. Nadal nie jestem do tego przekonany, ale wygląda to coraz lepiej i podobno można na tym zarobić (śmiech). Zatrudniłem więc profesjonalną firmę, bo ja technicznie jestem słaby - zakończył "Tygrys".

Sonda
Czy Dariusz Michalczewski to najlepszy polski bokser w historii?
Dariusz Michalczewski UJAWNIA ile zarobił na BOKSIE. Podaje KONKRETNĄ KWOTĘ

Jakie auto pokochała Iga Świątek? Kto ma lepszy gust do aut: Lewy czy Ronaldo?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży sportowców!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze