Dowiedzieliśmy się, co Andrzej Gołota robi na sportowej emeryturze. Ciężko go poznać. Ryzykowne zajęcie

2021-04-20 10:02 Damian Okła
Andrzej Gołota
Autor: SE Andrzej Gołota

Znaczna część sportowców podczas trwania karier nie ma czasu na rozwijanie swoich pasji. Treningi, występy na zawodach, czy ważnych imprezach dominują nad innymi rzeczami. Etapem podczas którego zawodnicy w końcu mogą się oddać swoim ulubionym czynnością, jest sportowa emerytura. Wtedy czasu jest zazwyczaj zdecydowanie więcej na rozwijanie pasji. Z wolnego czasu w pełni korzysta również Andrzej Gołota. Mało kto mógł wiedzieć, że były pięściarz jest amatorem sportów zimowych.

Mijają kolejne lata od zakończenia kariery przez Andrzeja Gołotę, a 53-latek wciąż jest jednym z najpopularniejszych polskich pięściarzy. Ciężko się temu dziwić, bo warszawianin dostarczył swoim kibicom niezliczonej ilości emocji. Większość z nich była pozytywna, ale nie zabrakło również tych nieco gorszych chwil, gdzie zarówno Gołota, jak i jego kibice musieli przełknąć gorycz porażki. Ale taki jest właśnie sport. Gołota stoczył mnóstwo pasjonujących walk, dla których aż miło było czuć potem niewyspanie i zmęczenie z powodu wczesnej pobudki. Większość pojedynków Gołota stoczył bowiem w Stanach Zjednoczonych, gdzie znalazł swój drugi dom. Obecnie nic nie wskazuje an to, aby wraz z rodziną miał wrócić do swojej ojczyzny. Za "wielką wodą" czuje się najwyraźniej bardzo dobrze i to jest najważniejsze.

Gołota na emeryturze

Gołota ostatnią walkę stoczył w lutym 2013 roku, kiedy to doznał porażki z Przemysławem Saletą na gali w Gdańsku. Na trybunach pojawiło się wówczas wiele tysięcy kibiców, którzy dziękowali pięściarzowi za lata kariery. Od tamtego wydarzenia Gołota może cieszyć się sportową emeryturą. Choć pojawiło się kilka plotek o jego powrocie na ring, nic z tego nie wyszyło i 53-latek oddał się innym, nie mniej pasjonującym zajęciom.

Pasja Gołoty

O nowinkach z życia byłego pięściarza dowiadujemy się przede wszystkim za sprawą jego żony, Marioli Gołoty. Ukochana medalisty olimpijskiego z Seulu często publikuje zdjęcia pokazujące Andrzeja Gołotę. Fotografie dotyczą zazwyczaj "zwykłej" codzienności w ich domu. Na ostatnich zdjęciach mogliśmy również zobaczyć, czym na sportowej emeryturze zajmuje się były pięściarz. A jest to zajęcie dość ryzykowne. O co chodzi? Sprawdźcie w galerii!

Wyciekła prawda o Mariuszu Pudzianowskim. O tym wiedzieli nieliczni, hejterzy zgaszeni w try miga

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze