KOSMICZNE pieniądze. Fury i Joshua zarobią kokosy

2021-01-14 16:54 RaMa
Anthony Joshua i Tyson Fury
Autor: Instagram Anthony Joshua/ Tyson Fury

Jeszcze wczoraj promotor Tysona Fury'ego Bob Arum zdradził, że walka z Anthonym Joshuą jest już pewna na 95 procent. Dziś przekazał kolejne informacje, w tym tą ile zarobią mistrzowie wagi ciężkiej. Sumy robią wrażenie.

Joshua to mistrz federacji IBF, WBA i WBO, z kolei Fury jest w posiadaniu pasa WBC. Wiele wskazuje zatem na to, że w najbliższych miesiącach poznamy pierwszego absolutnego czempiona w królewskiej kategorii od 1999 roku - 22 lata temu został nim Lennox Lewis, który pokonał Evandera Holyfielda.

McGregor powalczy o tytuł mistrza świata w boksie? To MOŻLIWE już wkrótce!

Arum zdradził w brytyjskich mediach, że ustalono już arenę pojedynku Fury'ego z Joshuą. Na razie wiemy tyle, że do walki ma dojść w maju lub czerwcu w najlepszym czasie antenowym w Wielkiej Brytanii, więc w grę może wchodzić np. Bliski Wschód.

89-letni promotor Fury'ego dodał również, że pięściarze zarobią gigantyczne pieniądze - każdy z nich ma zgarnąć po 100 milionów dolarów! Takich pieniędzy nie było w boksie od czasów największych walk Floyda Mayweathera Jr!

Równie optymistycznie do finalizacji negocjacji podchodzi Eddie Hearn, czyli promotor Joshuy.

- Taki pojedynek zasługuje na tysiące kibiców na trybunach. Szczegółów rozmów nie chcę zdradzać, ale mogę zapewnić, że jesteśmy na dobrej drodze i chyba nic nie powinno się już złego wydarzyć.

Dwie LEGENDY w ringu?! Szykuje się HITOWA walka

Andrzej Kostyra VIDEOBLOG: Czy to moralne zarabiać tyle co Mayweather i McGregor?
Najnowsze