Lennox Lewis bezlitośnie ZADRWIŁ z Andrzeja Gołoty. Polak wkurzył go czymś bardzo DZIWNYM

2020-04-05 9:56 PO
Andrzej Gołota
Autor: CyfraSport Andrzej Gołota

To była walka na którą kibice boksu w Polsce czekali długo. Wierzyli, że będziemy mieli mistrza świata, ale niestety Andrzej Gołota już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Lennoxa Lewisa. Teraz Brytyjczyk na łamach magazynu „The Ring” wspomina pojedynek z „ostatnią nadzieją białych”.

Do walki Lennoxa Lewisa z Andrzejem Gołotą doszło w październiku 1997 roku w Atlantic City Convention Centre w stanie New Jersey. Stawką był pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Lewis już po 95 sekundach znokautował Gołotę i uniósł pas mistrzowski. Teraz, po 23 latach, wspomina tamten bój.

- Mam zawsze gotowała dla mnie tuż przed walką. Wiedziała, że lubię szkocką paprykę. Aż tu nagle przed pojedynkiem zaczyna boleć mnie brzuch. Okazało się, że nie dostała tej papryki co zawsze i kupiła inną. Wychodziłem do ringu z bólem brzucha, a Gołota jeszcze wkurzył mnie dodatkowo, gdy tak głupkowato się na mnie patrzył. Nie miałem tego dnia nastroju na takie rzeczy. Ludzie widzieli walkę, ale nie znali dotąd tej historii – wspomina Lewis w magazynie „The Ring”.

Ilkay Gundogan wspomina SPÓR Lewandowskiego w szatni Borussii. „To był jedyny INCYDENT”

Gołota mógł umrzeć
Autor: PAP Gołota mógł umrzeć

Andrzej Gołota na zawodowym ringu stoczył 52 pojedynki. 41 z nich wygrał (w tym 33 przez nokaut), 9 przegrał, 1 zremisował, natomiast 1 pojedynek został uznany za nieodbyty (słynna walka z Mikiem Tysonem). Gołota oficjalnie zakończył karierę w 2014 roku, tocząc pożegnalną walkę w Częstochowie z Danellem Nicholsonem.

SEKSOWNA córka Mayweathera aresztowana za ATAK NOŻEM. Iyanna Mayweather dźgnęła dwukrotnie

Najnowsze